W zimowym okienku transferowym klub z Wrocławia zamierza wzmocnić siłę ataku. Według doniesień portalu futbolnews.pl do Cristiana Diaza, Johana Voskampa oraz Łukasza Gikiewicza miałby dołączyć znany na polskich boiskach Iljan Micanski.

Iljan Micanski (z prawej) nie może znaleźć uznania oczach Marco Kurza - szkoleniowca drużyny 1.FC Kaiserslautern (Fot. bleacherreport.com)

Bułgarski zawodnik miałby trafić do wrocławskiej drużyny na zasadzie wypożyczenia. Pensja jaką były zawodnik Zagłębia Lubin dostaje w klubie 1. FC Kaiserslautern jest bardzo wysoka (400 tys. euro rocznie przyp.red.), dlatego WKS pokrywałby jedynie cześć jego wynagrodzenia. Micanski w niemieckim klubie nie może wywalczyć miejsca w podstawowym składzie, więc transfer do Śląska wydaje się prawdopodobny. Warto również dodać, że bułgarski zawodnik współpracował  w Zagłębiu Lubin z trenerem Orestem Lenczykiem. „Miedziowi” wywalczyli wtedy awans do Ekstraklasy a Micanski został autorem 26 bramek w sezonie

 

Aktualnie piłkarz 1. FC Kaiserslautern przechodzi rehabilitacje uda, ale od początku rundy powinien być gotowy do gry. Zawodnikiem tej drużyny jest od 2010 roku. Wcześniej przez pięć lat grał w Polsce, m.in. w: Amice Wronki, Lechu Poznań, Odrze Wodzisław i Zagłębiu Lubin. W zespole „Miedziowych” rozegrał 59 spotkań, w których zdobył aż 40 bramek.

 

(Piotr Ciosek)