Mieszkańcom Warszawy zazdroszczę wspaniałych darmowych koncertów muzyki Chopina pod jego pomnikiem w Łazienkach Królewskich. Czy nie można by zacząć ich organizować przy pomniku wybitnego Polaka we wrocławskim Parku Południowym?

Od kiedy nie ma juz koncertów na Wyspie Słodowej, słyszę krytyczne opinie o braku alternatywy, w której miałyby miejsce biletowane imprezy muzyczne. Odpadają Pola Marsowe i rynek. Sporo mówi się o przestrzeni obok Narodowego Forum Muzyki, raczej za darmo. To super pomysł, ale nie ukrywam, że chcę więcej. Zwłaszcza, że odczuwam głód muzyki klasycznej i jej propagowania.

Z zachwytem i zazdrością przyglądam się letnim koncertom muzyki Chopina pod jego pomnikiem w warszawskich Łazienkach Królewskich, czyli w otoczeniu przepięknej zieleni. Cieszą się wielką popularnością i nic w tym dziwnego. Zamarzyła mi się podobna inicjatywa we wrocławskim Parku Południowym, gdzie również znajduje się pomnik wybitnego Polaka, a także staw z tarasem widokowym i bylinowy ogród.

Czy ktoś podejmie wyzwanie?

Autor | Michał Hernes

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDzielnice Wrocławia 47/2015
Następny artykułKonkurs Lady D. im. Krystyny Bochenek
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.