Od 27 lutego drzwi hali Orbita staną otworem dla fanów tenisa. Przypominamy, że wstęp na wszystkie mecze turnieju, także te z udziałem Jerzego Janowicza, jest bezpłatny. W nachodzący weekend tenisiści chcący dostać się do drabinki turnieju głównego, będą walczyć w kwalifikacjach, w hali AZS na wrocławskim Zaciszu.

Niestety okazało się, że w naszym challengerze nie będzie mógł wziąć udziału Kamil Majchrzak. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego, mimo starań lekarzy, wciąż nie odzyskał pełnej sprawności, po kontuzji odniesionej w meczu Pucharu Davisa. Naszemu utalentowanemu graczowi życzymy dużo zdrowia!

Wiemy za to, że jedną z czterech dzikich kart do turnieju głównego otrzyma dolnośląski tenisista – Michał Przysiężny. Wcześniej rozdysponowano już dwie przepustki do Wrocław Open, które dostaną: Jerzy Janowicz (istnieje wciąż możliwość, że zakwalifikuje się na podstawie rankingu) oraz utalentowany wrocławski tenisista Hubert Hurkacz.

– Bardzo się cieszę, że w moim rodzinnym mieście jest taki duży turniej. Jestem wdzięczny organizatorom za to, że kolejny raz dali mi dziką kartę i obiecuję, że dam z siebie wszystko – obiecuje Hurkacz.

Największą gwiazdą będzie jednak Jerzy Janowicz. 26-letni zawodnik z Łodzi był w 2013 roku półfinalistą Wimbledonu, czego nie dokonał żaden inny Polak w historii. Popularny „Jerzyk” był już nawet nr 14. w rankingu ATP, ale poważne kontuzje i przerwy w grze spowodowały zdecydowany spadek w klasyfikacji najlepszych tenisistów świata. Wrocławski turniej będzie dla niego doskonałą okazją do poprawienia rankingu.

Poza nim zagrają m.in.: Austriak Jurgen Melzer (niegdyś 8. w rankingu ATP), Francuz Paul-Henri Mathieu (były 12. w światowym rankingu) oraz jego rodak, czterokrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej (dwukrotnie Wimbledon i US Open), Pierre-Hugues Herbert, który najprawdopodobniej będzie rozstawiony z numerem jeden w singlowej drabince Wrocław Open 2017.

Triumfator wrocławskiego turnieju otrzyma 110 punktów do rankingu ATP, czek na 12 250 euro oraz odlaną z brązu statuetkę krasnala-tenisisty

Więcej na www.wroclawopen.com