Kino Nowe Horyzonty wraz z Dolnośląskim Kołem Naukowym Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszają do podróży na drugą stronę lustra, do świata ukrytych znaczeń i motywów, w którym wraz z psychoanalitykami przyjrzymy się bliżej filmowym sekretom.

Wyobraźmy sobie, że odrzucamy artystyczne warstwy filmu, skupiając się jedynie na postawach bohaterów, ukrytym znaczeniu gestów czy motywach, które pchają ich do działania. Nagle postaci, z którymi się utożsamiamy, które podziwiamy, mogą stanąć przed nami w całkiem innym świetle, a my dostrzeżemy nowe znaczenia i perspektywy, z których wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy. Takie doświadczenie to także znakomita okazja do dyskusji – wspólnej psychoanalizy, do której zachęcają organizatorzy.

W ramach cyklu: „Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne” organizowanego przez Kino Nowe Horyzonty wraz z Dolnośląskim Kołem Naukowym Psychoterapii Psychoanalitycznej zostaną zaprezentowanie trzy filmy, a każdy będzie wzbogacony o dyskusję z udziałem psychoterapeuty psychoanalitycznego, który pomoże dostrzec ukryte znaczenia prezentowanych filmów.


Ceny biletów: 17 zł normalny, 15 zł klubowy


W programie:

12 października, czwartek, godz. 19.30
Fantastyczna kobieta
reż. Sebastián Lelio, Chile, Hiszpania, USA, Niemcy 2017, 104′
gość: psychoterapeutka psychoanalityczna Edyta Karolczyk

9 listopada, czwartek, godz. 19.30
Podwójny kochanek
reż. François Ozon, Francja, Belgia, 2017, 107′
gość: psychoterapeutka psychoanalityczna Olga Jabłońska

7 grudnia, czwartek, godz. 19.30
Serce miłości
reż. Łukasz Ronduda, Polska 2017, 78′
gość: psychoterapeuta psychoanalityczny Jacek Mądry


Autor: Patryk Wolny