Dwanaście polskich drużyn uczelnianych zmierzy się we wrześniu z reprezentacjami ośmiu ukraińskich szkół wyższych podczas drugiej edycji „Polsko-Ukraińskiego Turnieju Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej 2010-2012”, określanego popularnie jako StudentEuro.


Pierwsza tura rozgrywek odbyła się we wrześniu 2010 roku w ukraińskich miastach EURO 2012: Charkowie, Doniecku, Kijowie i Lwowie. W tym roku rewanż w Polsce: eliminacje odbędą się w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, a finał w Warszawie, w dniu 13 września. Głównym organizatorem turnieju po stronie polskiej jest Akademicki Związek Sportowy,
we współpracy z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy”.
Zawody STUDENTEURO 2011 rozegrane zostaną w dniach 8-12 września w dwóch etapach: eliminacje grupowe zaplanowano w miastach EURO 2012 – Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu – a finał turnieju odbędzie się 13 września w Warszawie. Uroczyste rozpoczęcie we Wrocławiu zaplanowano w piątek, 9 września o godz. 16 na boisku przy ul. Sztabowej.

Więcej informacji na stronie:
http://www.studenteuro.eu/2011/

 

 

(Tomasz Chochołek)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAdamek-Kliczko w Multikinie
Następny artykułSzczypiornistki jadą do Chorzowa
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.