Rusza Międzynarodowy Konkurs na Mural Artystyczny, w którym zadaniem uczestników będzie ozdobienie ściany budynku przy ulicy Łokietka 3. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, którzy przygotują projekty na wyznaczony temat „Brama do Nadodrza” i złożą je do 28 grudnia.

Jak zapewnia wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl murale wzbogacają przestrzeń miejską, a wybór miejsca na nową pracę-ściana budynku przy ulicy Łokietka 3- nie jest przypadkowy. – Prowadzimy szereg działań związanych z rewitalizacją Nadodrza – przypomina Grehl. – Zależy nam przede wszystkim na tym, aby artyści w otwartym konkursie mogli wyrazić swoją wizję i wzmocnić przekaz, że w tym miejscu, oprócz twardych efektów rewitalizacji powstają także miejsca pracy artystów – dodaje wiceprezydent.

Konkurs na mural jest otwarty, co oznacza, że mogą wziąć w nim udział uczestnicy polscy i zagraniczni. –Nie ma ograniczeń wiekowych, ani wymagania, by artysta należał do konkretnego stowarzyszenia, liczy się sam projekt – informuje Jarosław Broda, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego. Ściana budynku przy Łokietka 3 widoczna z ulicy Drobnera jest polem do popisu dla artystów, bo ma 435 metrów kwadratowych powierzchni. – Nie narzucamy żadnego kierunku – podkreśla Broda. – Proponujemy temat „Brama do Nadodrza”, który może się odnosić do historii, genius loci Wrocławia, ale warto, by artysta zaznaczył, że miasto będzie Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku – dodaje.

fot. wroclaw.pl

Projekty murala należy składać do 28 grudnia. W pierwszym etapie jury rozpatrzy prace, a trzy najlepsze zostaną nagrodzone kwotą w wysokości 10 tysięcy złotych każda. W drugim etapie swój ulubiony mural wybiorą mieszkańcy Wrocławia w drodze losowania na stronie portalu „Kreatywny Wrocław”. – Zależy nam na tym, by ten projekt był rzeczą współtworzoną przez społeczność Wrocławia, a nie jedynie pomysłem, który został zainicjowany w Urzędzie Miejskim – zapewnia Jarosław Broda. Zwycięski projekt zacznie być realizowany w kwietniu 2013 roku.

Kartę zgłoszenia należy wysłać na maila wkl@um.wroc.pl, w sprawach związanych z konkursem należy kontaktować się z Dominiką Kowalewską (tel. 71 777 83 98). Regulamin konkursu można znaleźć tutaj.