Budowa nowego budynku mieszkalnego wznoszonego przez TBS przy ul. Tadeusza Brzozy 21-25 na Nowych Żernikach zbliża się do końca. Znajdą się w nim m.in. mieszkania przygotowane z myślą o wrocławskich seniorach.

Już teraz można ubiegać się o wynajem.

Blisko 60 wygodnych mieszkań dla Seniorów

W nowym budynku wznoszonym przez TBS Wrocław Sp. z o.o. przy ul. Tadeusza Brzozy 21-25 na Nowych Żernikach znajdzie się łącznie 117 mieszkań. Blisko połowa z nich (dokładnie 57) zostanie przeznaczona dla wrocławskich Seniorów.

– Osiedle Nowe Żerniki zostało pomyślane jako miejsce modelowe, które ma służyć jako wzór zrównoważonego budownictwa. Dorzuciliśmy swoją cegiełkę, realizując tam jedną z naszych najważniejszych inwestycji. Jednocześnie chcemy osiągnąć ważny cel społeczny, którym w dzisiejszych czasach jest troska o potrzeby starszych mieszkańców Wrocławia. Nasze mieszkania na Nowych Żernikach zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby zapewnić seniorom najwyższy komfort. Zarówno w budynku, jak też w lokalach mieszkalnych nie będzie barier architektonicznych, a dzięki dodatkowym możliwościom spędzania wolnego czasu, odpoczynku lub dbania o zdrowie, seniorzy znajdą u nas wszystko, co potrzebne do dobrego i spokojnego życia – opowiada Marcin Kij, Prezes Zarządu TBS Wrocław
Sp. z o.o.

W budynku TBS Wrocław na Nowych Żernikach dostępne będą lokale 1- i 2-pokojowe, o powierzchni od 38,78 m.kw. do 60,35 m.kw. Miesięczny czynsz wyniesie 14,8 zł za m.kw., do tej kwoty osobno dojdą opłaty za dostęp do innych usług (np. telefonicznych lub Internetu).

Aby skorzystać z tej możliwości, należy spełnić kilka warunków:
– mieć ukończone 60 lat
– być najemcą innego lokalu mieszkalnego, który należy do Gminy Wrocław, zrezygnować z niego i zwrócić Gminie w stanie wolnym

Ponadto, zainteresowani wynajęciem mieszkania dla Seniora w TBS-owym budynku na Nowych Żernikach muszą spełniać kryteria finansowe określone przepisami ustawowymi.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat zasad wynajmu mieszkań dla Seniorów w budynku TBS Wrocław na Nowych Żernikach lub złożyć wniosek o wynajem, należy zwrócić się do Wydziału Lokali Mieszkalnych Urzędu Miejskiego Wrocławia: pl. Nowy Targ 1-8 we Wrocławiu, II piętro, pok. 217, tel. +48 71 777 84 22, 71 777 70 08. Termin składania wniosków mija 10 listopada 2019 r.

Warto podkreślić, że w budynku TBS Wrocław, który powstaje na Nowych Żernikach, przewidziano szereg udogodnień zaprojektowanych z myślą o potrzebach Seniorów.

– Nasz nowy budynek powstaje jako część projektu WUWA 2, czyli osiedla modelowego, odwołującego się do dziedzictwa pierwszej WUW-y z lat dwudziestych poprzedniego stulecia. To było odpowiedzialne zadanie, aby w projekcie budowlanym uchwycić współczesne wymagania i dostosować ten budynek do społecznych oczekiwań, pamiętając jednocześnie o całej koncepcji WUWY 2. Dlatego projektując ten obiekt, chcieliśmy stworzyć przestrzeń, która pomoże łączyć pokolenia i zbudować mocne więzi między mieszkańcami tej części Wrocławia. Dlatego zarówno w mieszkaniach, jak też w otoczeniu budynku wdrożyliśmy wiele praktycznych rozwiązań, które mają ułatwiać życie mieszkańcom i stworzyć dla nich miejsca spotkań – wyjaśnia Marek Łapiński, Wiceprezes Zarządu TBS Wrocław Sp. z o.o.

Wejścia do budynku TBS Wrocław na Nowych Żernikach będą szerokie, a na każdej klatce schodowej znajdzie się winda. W przestrzeni wewnątrz budynku powstanie miejsce spotkań, które pozwoli na budowanie relacji społecznych między mieszkającymi tam rodzinami.

Na parterze budynku znajdzie się zaś m.in. strefa codziennej aktywności dla seniorów, stołówka i lokale usługowe do wynajęcia od TBS Wrocław Sp. z o.o.

Nowe możliwości dla przedsiębiorców na Nowych Żernikach

TBS Wrocław Sp. z o.o. oferuje do wynajęcia dwa lokale usługowe w budynku na Nowych Żernikach. W pierwszym z nich powstanie pralnia, w drugim zaś gabinet kosmetyczny. Oba lokale mają ok. 30 m.kw. powierzchni. Czynsz wynosić będzie 35 zł za m.kw., a do tej kwoty należy doliczyć koszt opłaty za wywóz opadów oraz za dostęp do mediów (woda, centralne ogrzewanie). 

Firmy zainteresowane wynajęciem od TBS Wrocław Sp. z o.o. lokali użytkowych w budynku na Nowych Żernikach zapraszamy do kontaktu z Działem Zarządzania Nieruchomościami w Spółce: telefonicznie pod nr. (71) 345-80-52, osobiście w siedzibie TBS Wrocław Sp. z o.o. przy ul. Tylnej 14 we Wrocławiu (Psie Pole) lub mailowo: tbs.tylna@tbs-wroclaw.com.pl.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTrzecie zwycięstwo koszykarzy
Następny artykułLider poległ we Wrocławiu!
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.