Pierwsza na terenie Wrocławia inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus realizowana będzie na działce przy ulicy Kolejowej 63/65. Poczta Polska podpisała umowę z BGK Nieruchomości S.A. w sprawie sprzedaży tej nieruchomości.  

Nawet 470 nowoczesnych mieszkań na wynajem ma powstać we Wrocławiu na ponad 3 hektarowym terenie, położonym przy ulicy Kolejowej. Działka zlokalizowana jest na osiedlu Przedmieście Świdnickie, w niedalekiej odległości od Starego Miasta i dworca PKP Wrocław Główny. Nieruchomość jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi częściami Wrocławia, ma także dostęp do niezbędnej infrastruktury społecznej i handlowej.

 

 Poczta Polska aktywnie włączyła się w realizację programu Mieszkanie Plus. Dysponujemy wieloma nieruchomościami, które ze względu na swoje położenie i skomunikowanie mogą służyć budownictwu mieszkaniowemu. Dawniej infrastruktura pocztowa rozwijana była w centrach miast, dzisiaj magazyny pocztowe i sortownie, tak jak we Wrocławiu, powstają na obrzeżach aglomeracji. Istotnym elementem naszej polityki zarządzania nieruchomościami jest zbywanie niewykorzystanych placów i budynków, a pozyskiwanie nowych lokalizacji tam, gdzie przewidujemy rozwój naszej infrastruktury logistycznej – mówi Paweł Skoworotko, członek Zarządu Poczty Polskiej.

Poczta Polska i BGKN podpisały w maju ubiegłego roku umowę ramową, zakładającą gotowość współpracy przy realizacji inwestycji mieszkaniowych. Zgodnie z tym porozumieniem, Poczta Polska przedstawiła wykaz nieruchomości, które po przeprowadzeniu szczegółowych analiz, mogą zostać zakwalifikowane na potrzeby realizacji programu Mieszkanie Plus. Wykaz ten może być co pewien okres aktualizowany o kolejne nieruchomości, które są zbędne dla działalności statutowej Poczty Polskiej, a mogą być przydatne dla Programu.

8 sierpnia bieżącego roku Poczta Polska i Spółka BGK Nieruchomości podpisały umowę w sprawie jednej z działek. Spółka opracowała już wstępną koncepcję jej zabudowy. Zgodnie z nią, na terenie przy ulicy Kolejowej 63/65 ma powstać 7 siedmio- i pięciokondygnacyjnych bloków, które pomieszczą 469 mieszkań, a także lokale usługowe na parterze jednego z budynków. W ramach inwestycji ma powstać również 529 miejsc parkingowych – 326 zlokalizowanych w garażach podziemnych i 203 zewnętrzne miejsca postojowe.

– Nasza spółka realizuje program Mieszkanie Plus w ramach działań rynkowych, dlatego cieszy nas,  że na zasadach komercyjnych pozyskaliśmy doskonale położone i skomunikowane grunty – podkreśla Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGK Nieruchomości S.A. Liczę na to, że  realizowana na gruntach Poczty Polskiej inwestycja pokaże, że warto sięgać po niewykorzystywane tereny spółek Skarbu Państwa, by budować na nich dostępne cenowo mieszkania dla polskich rodzin.

 

Inwestycja we Wrocławiu nie jest pierwszą, która ma być realizowana na gruntach Poczty Polskiej. Spółka wskazała również, między innymi nieruchomości położone na warszawskiej Woli czy w Gdańsku.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcia: Google Street View