Listopadowa trasa koncertowa Miller/Możdżer/Namysłowski to seria (przynajmniej) dwóch koncertów w jednym.

Podczas koncertu usłyszymy materiał z płyty „Afrodeezia” w wykonaniu legendarnego amerykańskiego basisty i jego zespołu

plus

Leszek Możdżer prezentujacy swoje najciekawsze projekty, w tym na koncertach w Katowicach, Wrocławiu i Gdyni – Dream Team Możdżer/Danielsson/Fresco z wyborem (nie tylko) największych przebojów, ale też premierowych nowości

plus

gość specjalny
Zbigniew Namysłowski

*

Jak doszło do wspólnej trasy Miller/Możdżer/Namysłowski?

W 1978 roku 19-letni Marcus Miller wziął udział w nowojorskiej sesji nagrania napisanego trzy lata wcześniej (już) przeboju Zbigniewa Namysłowskiego „Kujawiak goes funky”. Kompozycja i cała sesja zapadła w pamięci Marcusa do tego stopnia pozytywnie, że 36(!) lat później, na jego własną prośbę, dyrektor artystyczny gdańskiego festiwalu Solidarity of Arts Krzysztof Materna umożliwił ponowne (wspólne z Z. Namysłowskim i L. Możdżerem) wykonanie tego utworu podczas finału widowiska Esperanza+, 16 sierpnia 2014 roku na scenie plenerowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Tego samego wieczoru powstał pomysł wspólnej polskiej trasy Miller/Możdżer/Namysłowski.

Więcej informacji o trasie – http://bit.ly/TrasaMMN

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDzisiaj książka zamiast biletu!
Następny artykułZnamy finalistów „Angelusa”
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.