Siatkarki #VolleyWrocław nie dały rady aktualnemu mistrzowi – Chemikowi Police. Pomorzanki bez większych problemów pokonały przyjezdne 3:0. Była to ósma porażka ekipy Marka Solarewicza.

Mecz rozpoczął się po myśli zawodniczek wrocławskiego Volley’a. Dobra skuteczność w ataku i dwa solidne bloki dały siatkarkom Marka Solarewicza kilka punktów przewagi. Na początku to gospodynie wydawały się  być mocno pogubione, dzięki czemu inicjatywa gry leżała po wrocławskiej stronie siatki. Gdy na parkiecie pojawiała się Serbka Sladana Mirković, obraz gry policzanek stanowczo się zmienił. Widoczna na boisku była Iga Chojnacka, która jeszcze w zeszłym sezonie reprezentowała biało-zielone barwy. Szybko zaczęły odrabiać straty, pokazując mistrzowską grę. W połowie seta Magdalena Stysiak zaczęła wyłaniać się na lidera w ataku Chemika. Kończyła niemalże każdą piłkę i to dzięki  niej Chemiczki cieszyły się ze zwycięstwa w pierwszej partii 25:21.

Przegrana w pierwszej partii odebrała Volley’owi nadzieję na zwycięstwo. Drugi i trzeci set to właściwie całkowita dominacja Pomorzanek. Sytuację momentami próbowała ratować młoda Natalia Murek, skuteczność jej ataków oscylowała wokół 40%. Co i tak było najwyższym wynikiem w ekipie #VolleyWrocław. Dziewięć błędów w polu serwisowym i do tego solidna gra rywalek nie pozwoliła na wygraną przyjezdnych. Bez większych niespodzianek to Chemik Police wygrał 3:0 i zgarnął kolejne punkty.

#VolleyWrocław z ośmioma punktami zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli. Jak na razie zdołał wygrać tylko dwa mecze na dziesięć rozegranych. Ta statystyka nie napawa optymizmem. Przed świętami wrocławianki zmierzą się na wyjeździe z Developer SkyRes Rzeszów. Rywal z pewnością niełatwy, także pewne zwycięstwo na dobre zakończenie tego roku będzie trudne, by nie rzec niemożliwe.

Chemik Police : #VolleyWrocław 3:0 (25:21, 25:14, 26:24)

Chemik Police: Busa (9), Łukasik J. (2), Pleśnierowicz, Chojnacka (14), Łukasik M. (13), Mędrzyk, Krzos (L) oraz Grajber (9), Stysiak (10), Bednarek – Kasza (1), Mirković (1)

#VolleyWrocław: Wers (10), Rasińska (11), Soter (8), Murek (6), Gajewska, Łozowska (2), Pancewicz (L) oraz Piśla, Gancarz, Wołodko

MVP spotkania: Bianka Busa

Autor: Zuzanna Kuczyńska