Lacrosse na co dzień obecny jest we Wrocławiu za sprawą drużyn – Kosynierzy Wrocław i Kosynierki Wrocław. W 2020 roku zawita do stolicy Dolnego Śląska na poziomie międzynarodowym. Europejska Federacja Lacrosse’a ogłosiła, że ME 2020 zostaną zorganizowane we Wrocławiu.

Lacrosse we Wrocławiu pojawia się co roku za sprawą Silesia Cup. W 2017 roku obecny był również podczas The World Games. Wtedy jednak w imprezie udział wzięły tylko zespoły żeńskie.

Teraz jednak do Wrocławia zawita również lacrosse w męskim wydaniu na najwyższym poziomie. Europejska Federacja Lacrosse’a powierzyła organizację mistrzostw Europy w 2020 roku właśnie stolicy Dolnego Śląska.

– To świetna wiadomość – mówi Tomasz Kędzia, zwany przez bliskich ojcem-założycielem wrocławskiego lacrosse. – Od lat się rozwijamy. Porównując do innych krajów, które zaczynały równo z nami, jak chociażby Bułgaria, to my poszliśmy znacznie do przodu. Oczywiście, w tym momencie procentuje nam organizacja The World Games, ale to nie odbyłoby się  bez wkładu całego naszego środowiska, które rozpoczęło propagowanie dyscypliny w 2007 roku. Rzeczywistość pokazuje, że są potrzebne wieloletnie usystematyzowane działania. Na szczęście mamy kilka osób, które od lat rozwijają lacrosse, bo widzą w tym dla siebie coś dobrego. Gratuluje wszystkim, którzy przyłożyli rękę do tego sukcesu – dodaje Kędzia. 

We’re very excited to announce that EC2020 will be held in Wrocław, Poland!

Gepostet von European Lacrosse Federation (ELF) am Montag, 9. Juli 2018

ME odbędą się w dniach 23 lipca – 1 sierpnia 2020 roku. Będzie to największa do tej pory impreza tego typu w tej dyscyplinie (wśród zespołów męskich).


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Facebook