Niecodzienne Mistrzostwa Polski w Papier Nożyce Kamień po raz pierwszy odbędą się we Wrocławiu. Zostaną rozegrane w środę, 27 lutego w Klubie „Bunkier 42” w piwnicy Chopper Baru przy ul. Kotlarskiej 42. To nie jest żart!

 

3 marca 2012 roku w Klubie Studenckim „Pinokio” w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski. Wtedy ponad 70 osób z całej Polski rywalizowało ze sobą w tę jakże prostą i zarazem emocjonującą grę. Zainteresowanie turniejem było tak duże, że w tym roku odbędzie się aż 10 turniejów eliminacyjnych w 10 miastach z całej Polski! Wielki finał odbędzie się 9 marca w Szczecinie, a żeby było jeszcze ciekawiej – na tegorocznego Mistrza Polski w PNK czeka nagroda o wartości 1000zł!

Zasady gry są dziecinnie proste – w grze występują 3 znaki, pokazywane jedną dłonią – papier (otwarta dłoń), nożyce (ręka złożona w pięść z wystawionymi dwoma palcami – wskazującym i środkowym) oraz kamień (ręka złożona w pięść). Nożyce tną papier, kamień łamie nożyce, natomiast papier zakrywa kamień. I tyle. Proste, nieprawdaż?

Fenomenem tej gry jest to, że nie wiemy co pokaże przeciwnik. Chyba, że potrafimy czytać w jego myślach i przewidywać jego ruch…

Więcej informacji na temat zawodów znajdziecie na stronie http://pnk.pinokio.com.pl/eliminacje/wroclaw/

 

(Tomasz Chochołek)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMecz na szczycie już w niedzielę!
Następny artykułAZS: Konkurs na najlepszego studenta-sportowca i trenera
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.