Do Kobierzyc przyjadą najlepsi zawodnicy i zawodniczki w podnoszeniu ciężarów. Już w weekend 28-30 września odbędą się tam mistrzostwa Polski. Ich wymiar będzie podwójnie historyczny.
Podnoszenie ciężarów po raz pierwszy zagości w gminie Kobierzyce. Zorganizowane zostaną tam mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. W weekend 28-30 września w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Adama Wójcika zawodnicy będą mogli po raz ostatni sprawdzić się przed Mistrzostwami Świata Kobiet i Mężczyzn w Aszchabadzie. Listopadowy turniej będzie pierwszym, w którym stawką będą punkty kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Dodatkowo mistrzostwa Polski w Kobierzycach po raz ostatni rozstaną rozegrane w tych kategoriach wagowych. W zawodach udział weźmie około 150 zawodników. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

 

Gdyby nie pan Ryszard Pacholik [Wójt gminy Kobierzyce – przyp.red.], tych mistrzostw w Kobierzycach by nie było. O imprezie rozmawialiśmy już kilkanaście miesięcy temu. Najpierw padł pomysł, potem powoli przechodziliśmy do konkretów. Pan Wójt jest doskonale zorientowany w wydarzeniach sportowych, w wymiarze krajowym i międzynarodowym, to wspaniały kibic naszego sportu. Jestem przekonany, że ciężarowe mistrzostwa sprawią panu Ryszardowi oraz całej społeczności gminy wiele radości, rozbudzą emocje, no i w oczywiście skutecznie wypromują Kobierzyce na sportowej mapie regionu i kraju – mówi Mariusz Jędra, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Mistrzostwa Polski w Kobierzycach 2018 w podnoszeniu ciężarów


Autor: Oliwia Stasiak