W zakończonych Mistrzostwach Polski w szachach zawodnicy Klubu Szachowego Polonia Wrocław okazali się najlepsi: Mateusz Bartel został Mistrzem Polski 2011, a Jolanta Zawadzka Mistrzynią Polski Kobiet 2011.

Mateusz Bartel skutecznie bronił tytułu sprzed roku, po raz trzeci w karierze sięgając po złoto dla Mistrza Polski. Jolanta Zawadzka po raz drugi została mistrzynią poprawiając swój zeszłoroczny wynik. Trzeci z zawodników Polonii Wrocław, Darek Świercz, zajął 5 miejsce wśród Polskich szachistów, co jest znaczącym osiągnięciem 17-letniego zawodnika.

Arcymistrz Mateusz Bartel to trzykrotny mistrz Polski juniorów, trzykrotny mistrz Polski, wicemistrz i mistrz Europy juniorów do 18 lat. W 2009 jako jedyny Polak wystąpił w turnieju o Puchar Świata, w 2010 po raz trzeci w karierze wystąpił na Olimpiadzie Szachowej, zdobywając srebrny medal za indywidualny wynik na V szachownicy. Bartel to także redaktor naczelny czasopisma szachowego „Mat”.

Wrocławska arcymistrzyni Jolanta Zawadzka to pięciokrotna mistrzyni Polski juniorek, w dorobku posiada także pięć medali mistrzostw kraju: dwa złote, dwa srebrne oraz brązowy. Została także  wicemistrzynią Europy do lat 16, mistrzynią świata do lat 18 i wicemistrzynią świata juniorek do lat 20. W 2007 reprezentowała Polskę na drużynowych mistrzostwach świata, zdobywając brązowy medal na III szachownicy oraz na drużynowych mistrzostwach Europy, gdzie polskie szachistki zdobyły srebro.

MARTYNA PAJĄCZEK

Jolanta Zawadzka
Jolanta Zawadzka / Polonia Wrocław

fot. wikipedia

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł3 urodziny Aquaparku. Dochód dla hospicjum
Następny artykułUjęto sprawców pobicia 57-latka
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.