Dwudziestu sześciu młodych wybitnie uzdolnionych muzyków z Młodej Polskiej Filharmonii zagra na wrocławskiej Pergoli już w sobotę 3 sierpnia. Zabrzmią słynne piosenki Joe Cockera, Stinga, INXS, czy Coldplay. Początek o godzinie 20.00. Wstęp wolny.

materiał promocyjny

 

Wrocławianie podczas sobotniego koncertu nie usłyszą klasyków wiedeńskich. Natomiast klasyków rocka jak najbardziej, z tym, że w aranżacji na orkiestrę symfoniczną. Tym samym Młoda Polska Filharmonia wpisuje się w modny ostatnio na świecie trend, by znane utwory wykonywać z towarzyszeniem symfoników, czego dowodem płyty Stinga, George’a Michaela, czy Tori Amos. Przygotowany przez Młodą Polską Filharmonię wyjątkowy repertuar letnich koncertów jest ukłonem w stronę publiczności, dla której muzyka wykonywana przez orkiestry symfoniczne do tej pory kojarzyła się ze sztuką trudną i nużącą, to krok w kierunku popularyzacji muzyki poważnej i przełamania stereotypu o jej hermetyczności i elitarności.

 

Młoda Polska Filharmonia to projekt Grupy Zwierciadło, która od wielu już lat promuje zjawiska niezwykłe w kulturze i sztuce. A MPF bez wątpienia takim zjawiskiem jest. Jest to grupa wspaniałych, młodych i niezwykle utalentowanych muzyków, uczniów szkół muzycznych II stopnia, którzy zostali wybrani w ogólnopolskich eliminacjach. Są to więc najlepsi z najlepszych. Mają różne pasje, ale też jedną pasję wspólną, jaką jest miłość do muzyki. I taką miłością  do muzyki od dwóch lat, czyli od czasu, gdy zainaugurowaliśmy nasz projekt, zarażamy całą Polskę. Myślę, że robimy to z sukcesem – do tej pory koncerty Młodej Polskiej Filharmonii obejrzało już ponad 10 tysięcy osób – mówi Tamara Surman, prezes Fundacji Zwierciadło.

 

Młoda Polska Filharmonia od początku swojej działalności jest wspierana przez przedstawicieli środowiska muzycznego. Jako pierwszy poparł tę niezwykłą inicjatywę światowej sławy kompozytor Zbigniew Preisner, tworząc specjalnie dla młodych muzyków utwór na pierwszą trasę koncertową MPF. Projekt wspierają także Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Marita Albán Juárez, Robert Kubiszyn, Aga Zaryan, Magda Navarette, Kayah. Młodych artystów ceni również Grzegorz Turnau – orkiestra kameralna Młodej Polskiej Filharmonii w kwietniu tego roku towarzyszyła muzykowi i grupie Zakopower podczas wspólnego koncertu w Sali Kongresowej w Warszawie.

Hala Stulecia, Pergola
sobota 3 sierpnia
godz: 20.00
wstęp wolny!

autor: SMi