Wystartował konkurs „Młody Wawrzyn”, dzięki któremu młodzi artyści z całej Polski mają szansę na promocję i zdobycie wsparcia finansowego. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 20 000 zł.  

W jury zasiadać będą znane osobistości ze świata kultury, takie jak raper L.U.C., malarz Lech Twardowski czy prof. Wojciech Pukocz – Dziekan Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Zgłaszać swoje prace można do 30 września.

Organizatorem jest wrocławska Galeria Sztuki DNA, która od 5 lat organizuje wystawy młodych artystów i aukcje sztuki współczesnej w Polsce i za granicą.

Konkurs malarski „Młody Wawrzyn” to przedsięwzięcie o zasięgu ogólnopolskim, poświęcone młodemu malarstwu.  Tematem przewodnim konkursu w 2015 roku jest cytat z Wesela Stanisława Wyspiańskiego: „A to Polska właśnie”. W konkursie mogą wziąć udział  studenci kierunków artystycznych i artyści, których wiek nie przekracza 40 lat.

Uczestnictwo w konkursie polega na przesłaniu w dniach 20.04 – 30.09.2015 pracy malarskiej w formie elektronicznej za pomocą aplikacji na Facebooku Galerii DNA. W tym samym czasie internauci będą mogli głosować na zgłoszone prace, z których 30 przejdzie do kolejnego etapu, w którym to Jurorzy wybiorą laureatów konkursu. Łączna pula nagród to 20.000 złotych. Poza trójką zwycięzców, zostanie przyznanych także 7 wyróżnień. Ogłoszenie wyników połączone z uroczystym bankietem odbędzie się 16 października. Do 20 listopada potrwa pokonkursowa wystawa nagrodzonych prac.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNasz pomnik na prestiżowej liście
Następny artykułI to było możliwe…?
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.