We Wrocławiu powstaje pierwsza na Dolnym Śląsku Akademia Futsalu, która ma wychowywać przyszłych reprezentantów naszego kraju w futsalu.

Futsal  Blu Academy to projekt realizowany przez osoby z wielką pasją do futsalu, (piłki nożnej halowej) przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży z Wrocławia i okolic.

Futsal Blu Academy to projekt, w który zaangażowali się Martin Mante – Dyrektor Generalny Radisson Blu Hotel oraz Sebastian Bednarz, który już od wielu lat związany jest z futsalem na Dolnym  Śląsku – trener AZS UP Wrocław oraz obecnie trenera Kadry Wojewódzkiej w Futsalu U18.

Nadrzędnym celem projektu jest umożliwienie doskonalenia indywidualnych predyspozycji sportowych, rozwój techniczny młodych piłkarzy oraz zachęcenie do uprawiania tej bardzo dynamicznej i atrakcyjnej dyscypliny sportu.

Akademia będzie chciała utworzyć na początek 3 grupy wiekowe, które miały by już w tym sezonie wystąpić w rozgrywkach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych U14, U16, oraz U18.

Dodatkowo już 13 października 2013 zostanie zorganizowany trening otwarty, na który zapraszamy wszystkich chcących spróbowania swoich sił, w tej widowiskowej, dynamicznej odmianie piłki nożnej. Na Futsal Camp zapraszamy dzieci i młodzież z roczników 1995 – 2003 – mówi Bednarz.

Tuż po otwartym treningu zostanie rozegrany mecz pokazowy, w którym zmierzy się jedna z najlepszych Akademickich drużyn na Dolnym Śląsku  – AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław z Wojewódzką Kadrą Futsalu U18 (start 18:30). Futsal Camp odbędzie się w godzinach 16:00 – 20:00 na Hali Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, przy ul. Chełmońskiego 43.

Nabór już trwa – zapraszamy do kontaktu:

Sebastian Bednarz – Tel. 696 472 203, e-mail: sebastian.bednarz@gmail.com

 

Futsal Campie – przyjdź i zobacz jak fantastycznym sportem jest futsal:

Niedziela 13.10.2013, Hala Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, ul. Chełmońskiego 43

16: 00 – 18:30 Trening otwarty dla dzieci i młodzieży

18:45 Mecz Pokazowy

AZS Uniwersytet Przyrodniczy – Kadra Wojewódzka w Futsalu U18

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWtorkowa Agnieszka Chamioło: Piękni Mistrzowie…
Następny artykułKrzysztof Wróbel 5. zawodnikiem świata w snookerze
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.