Gwardia Wrocław wygrała ostatnie spotkanie w tym roku, pokonując w tie-breaku spadkowicza PlusLigi – BBTS Bielsko-Biała. MVP spotkania został Michał Superlak, który rozegrał swój najlepszy mecz do tej pory.

W poprzednim spotkaniu obu drużyn, górą okazali się wrocławianie. Teraz mieli przewagę własnej hali, dodatkowo chcieli zakończyć ten rok zwycięstwem.

Gwardziści bardzo dobrze weszli w spotkanie. Goście mieli problemy z przyjęciem, wrocławianie dodatkowo skutecznie atakowali. Bardzo dobrze prezentowali się Kamil Maruszczyk i Michał Superlak. Gospodarze skutecznie budowali swoją przewagę, znaleźli sposób na zatrzymanie lidera rywali – Olega Krikuna i pewnie wygrali 25:19.

W drugim secie rolę odwróciły się. BBTS skutecznie atakował, a gospodarze mieli problemy z podbijaniem piłek. Wrocławianie szybko jednak poprawili swoją grę, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Dopiero gra na przewagi sprawiła, że drugi set również należał do Gwardii (26:24).

Trzecia partia również była bardzo wyrównana. Gwardia dobrze grała blokiem, gorzej wyglądało przyjęcie. BBTS zdołał zbudować sobie wyraźną przewagę (20:12) i zmierzał po pierwszą wygraną w secie. Nawet rezerwowi wrocławskiego klubu nie zmienili oblicza tej części. Bielszczanie pewnie pokonali gospodarzy 25:16.

Wygrana w trzecim secie dodała przyjezdnym skrzydeł. Wrocławianie nie potrafili zatrzymać Krikuna. Wtedy odpowiedzialność za grę wziął na siebie Superlak. Punktował zarówno ze skrzydeł, jak i w polu serwisowym. Dzięki temu gospodarze zaczęli odrabiać straty, jednak BBTS zdołał doprowadzić do remisu w setach (25:21).

Tie-break był prawdziwą wojną nerwów, którą wygrali Gwardziści (15:13). Wygrana to dla wrocławian trzecie zwycięstwo z rzędu. MVP spotkania został Michał Superlak.

KS Gwardia Wrocław – BBTS Bielsko-Biała 3:2 (25:19, 26:24, 16:25, 21:25, 15:13)

KS Gwardia Wrocław: Nowosielski, Superlak, Maruszczyk, Szymeczko, Kaźmierczak, Lubaczewski, Dzikowicz (libero) oraz Naliwajko, Olczyk, Sternik, Śnieżek, Obrempalski, Fijałka.

BBTS Bielsko-Biała: Krikun, Cedzyński, Sukhatskyi, Piotrowski, Buniak, Koziura (libero), Macionczyk oraz Firszt, Adamczyk, Oniszk, Sawicki.