Jak na razie wrocławskie siatkarki nie mają szczęścia do zwycięstw. Na pięć meczów przegrały cztery. Kolejny  będzie dobrą okazją do zdobycia kolejnych punktów, ale to z pewnością nie będzie łatwe zadanie. Do Wrocławia przyjedzie zespół Grot Budowlanych Łódź.

W drużynie #VolleyWrocław jak na razie ciężko o zwycięstwa. Ligowe mecze nie układają się po myśli wrocławianek, które w takim składzie grają pierwszy rok. W lecie zespół przeszedł spore zmiany, których efekty możemy zauważyć właśnie teraz. Problemy ze zgraniem czy momentami brak boiskowego doświadczenia nie powinny nikogo dziwić. Z pewnością siatkarki Marka Solarewicz potrzebują jeszcze trochę czasu, żeby odnaleźć swój własnym rytm na parkietach LSK.

Przed nimi kolejne niełatwe zadanie. Nie dość, że w tym tygodniu rozegrają dwa ligowe spotkania, to na pierwszy ognień pójdzie nie byle jaki rywal. Do stolicy Dolnego Śląska przyjadą zawodniczki Grotu Budowlanych Łódź, czyli absolutny top całej ligi. W zeszłym sezonie sięgnęły po brąz mistrzostw Polski oraz Puchar i Superpuchar Polski. W tym roku rozegrały cztery mecze i jak dotąd nie zawiodły swoich kibiców. W tabeli zajmują trzecie miejsce.

Najjaśniejszą postacią ekipy z Łodzi jest Serbka – Jovana Brakočević. Atakująca dołączyła do drużyny w lecie i z pewnością stała się ważnym elementem łódzkiej układanki. Uwagę wrocławianek powinna także przykuć przyjmująca Agata Babicz, która już dwa razy sięgnęła po tytuł MVP.

Dla tutejszych kibiców znajoma na pewno okaże się Maria Stenzel. Libero poprzedni sezon spędziła we wrocławskim Impelu. W przyjęciu nie miała za dużej konkurencji. Po dobrym roku we Wrocławiu otrzymała powołanie do kadry Polski na mecze Ligi Narodów, gdzie także dostała szansę gry od selekcjonera Jacka Nawrockiego. Po przejściu do zdecydowanie lepszego klubu, jakim jest łódzki Grot, jej poziom gry nie spadł. W indywidualnych statystykach zajmuję pierwsze miejsce najlepiej przyjmujących całej ligi. Jej skuteczność oscyluje w okół 65,5%, to niezły wynik jak na niedawno skończone 20 lat.

Mecz #VolleyWrocław z Grot Budowlanymi Łódź odbędzie się w środę (28 listopada) o godzinie 18.00 w Hali Orbita na ul. Wejherowskiej 34. Bilety na to spotkanie dostępne są na platformie kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS, EMPiK oraz Kolporter.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Krystian Janisz / #VolleyWrocław