Filmy najgorszego sortu i nie tylko, bowiem kiedy za pieniądze potrzebne do zrealizowania jednej produkcji powstaje ich sto, musicie wiedzieć, że dzieją się cuda.

Podobno o gustach się nie dyskutuje, każdy lubi co innego i z innych powodów. Nie inaczej jest z kinem. Jedni oglądają filmy tylko dlatego, że występuje w nich ich ulubiony aktor czy aktorka, w których może nawet się skrycie podkochują. Znajdą się i tacy, dla których to scenariusz okazuje się najważniejszy. Lubujemy się w gatunkach, krajach produkcji, dosłownie każdy aspekt gotowego obrazu może znaleźć zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Nie ma się więc co dziwić, że i te najgorsze, pozornie nie mające nic do zaoferowania produkcje, mają swoich wielbicieli.

Od kilku dni wspomniani wielbiciele filmów, nazwijmy to budżetowych, mają okazję uczestniczenia w festiwalu przygotowanym specjalnie dla nich. Impreza odbywająca się pod nazwą Moico Enjoy Movies, począwszy od 4 maja, prezentuje najlepsze z najgorszych produkcji wytwórni Troma Entertainment. Wszystko potrwa aż do 25 maja w kinie Nowe Horyzonty. Legendarne zło ponownie wkracza na duże ekrany: kiepskie efekty specjalnie, jakich nie widzieliście od lat, hektolitry sztucznej krwi, przy której nawet keczup wygląda realistycznie oraz dużo, dużo więcej kiczu i oczywiście gwiazdorskiej gry aktorskiej.

Dlatego, jeśli kochasz kino, musi cię tam zabraknąć! Pierwszy film już za nami, pozostały tylko cztery, więc na co jeszcze czekasz! Zresztą jak mawiał sam Lloyd Kaufmann, założyciel wytwórni filmów Troma Entertainment:

– Po co wydawać dwadzieścia milionów na jeden film, skoro za te pieniądze można stworzyć sto innych?

Tak więc miłośnicy tych najlepszych z najgorszych oraz wy, zmęczeni Hollywoodzkimi superprodukcjami, do zobaczenia w kinie. Pamiętajcie – jak źle by nie było, pewne jest, że będzie się działo!


W PROGRAMIE


4 maja, godz. 20.30

Tromeo and Juliet
reż. Lloyd Kaufman / USA 1997 / 137’

7 maja, godz. 21.00

Toxic Avenger – Kino Samochodowe, parking – Aleja Bielany (wstęp wolny)
reż. Michael Herz, Lloyd Kaufman / USA 1984 / 87’

11 maja, godz. 20.30

Surf Nazis Must Die
reż. Peter George / USA 1987 / 83’

18 maja, godz. 20.30

Redneck Zombies
reż. Pericles Lewnes / USA 1989 / 83’

25 maja, godz. 20.30

Class of Nuke ‚Em High
reż. Richard W. Haines, Lloyd Kaufman / USA 1986 / 81’

Szczegółowe informacje dostępne na stronie kina

Autor | Patryk Wolny