Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, jak Italia: słońce, słone morze, zapach cytrusów i kawy, namiętne spojrzenia i niepowtarzalna muzyka płynąca prosto z serca. Koncert zostanie wyświetlony 16 maja 2017.

Jonas Kaufmann oddaje swój osobisty hołd kulturze, w której wpływy i piękno muzyki operowej dawno opuściły mury teatrów. Jednak to nie Puccini czy Verdi zostali głównymi bohaterami tego koncertu – jego punktem centralnym są hity tenorów Enrico Caruso oraz Lucia Dalla. Koncert został nagrany w turyńskim Teatro Carignano, a gwieździe towarzyszy Orchestra Sinfonica Nazionalle della RAI pod batutą Jochena Riedera. Kaufmann wykonuje takie popularne utwory jak: “Torna a Surriento”, “Cor’ngrato”, “Mattinata”, “Parla pie piano”, “Caruso”, czy “Il canto”.

Film, którego autorką jest Anca Monica Pandelea ukazuje szczególny stosunek Kaufmanna do języka włoskiego, do kultury Włochów i ich trybu życia oraz oczywiście do muzyki.

“Włoska muzyka ma nieprawdopodobny dar do pozostawania nieśmiertelną. Jest pełna słońca i ciepła – powoduje, że przez cały dzień nie możesz pozbyć się jej ze swojej głowy!”
Jonas Kaufmann


Czas trwania produkcji to 1 godziny 25 minut.

„Moja Italia” będzie można zobaczyć 16 maja 2017 roku
o godz. 18.00 w Multikinie Pasaż Grunwaldzki

Ceny biletów: 26 zł


Autor: Maciej Urbaniak