Kolejny dzień zmagań grupowych przyniósł kilka rozstrzygnięć. Awans zapewniły sobie ekipy Trefla Sopot i WKK Wrocław. Ciekawie zapowiada się walka o drugie miejsca, tym bardziej, że jednym z tych spotkań będą derby Wrocławia.

Swoje spotkanie o być albo nie być w dalszej rywalizacji rozgrywali koszykarze WKS-u. Zarówno oni, jak i SKM Zastal Zielona Góra przegrali swoje pierwsze mecze w grupie B i walczyli między sobą o cień szansy awansu. Zastal, mimo wysokiej porażki dzień wcześniej z WKK, przez pewien czas stawiał dzielny opór wojskowym, na szczęście wysoko wygrana druga kwarta ustawiła losy spotkania, choć przeciwnicy w trzeciej ćwiartce zdołali sporo punktów odrobić i trochę napędzić stracha gospodarzom.

– Zastal stworzył nam dzisiaj ciężkie warunki do gry. Starali się za wszelką cenę to spotkanie wygrać, ale zwycięzca mógł być tylko jeden i był nim Śląsk. Teraz czekamy na bardzo ważne, decydujące o losach awansu, derby z WKK – Jakub Nizioł, rzucający Śląska Wrocław.

WKK zmierzyło się z TKM Włocławek, pogromcami WKS-u. Mimo usypiającej pierwszej kwarty, dalsza rywalizacja między drużynami nabierała rozpędu z minuty na minutę. Ogromną przewagę uzyskali wrocławianie, którzy fantastycznie radzili sobie w obronie i bardzo szybko potrafili przejść do ataku, uzyskując wysoką skuteczność w rzutach zza linii 6,75 metra.

Derby Wrocławia, czyli mecz pomiędzy Śląskiem i WKK, odbędą się w piątek 16 maja o godzinie 17:45 w Kosynierce.