Podpisywania umów w drugoligowym Śląsku Wrocław ciąg dalszy. Klub związał się właśnie ze swoim wychowankiem Adrianem Mroczkiem-Truskowskim, który w tej ekipie kończył sezon ubiegły. Wiadomo już kto został pierwszym trenerem zespołu.

Adrian Mroczek zdaje się mówić: - Już był najwyższy czas na podpisanie kontraktu / fot. arch. własne

Mroczek-Truskowski rozpoczął zeszłoroczny sezon w ekstraklasowej Polpharmie Starogard Gdański. Wyniki „Farmaceutów” nie satysfakcjonowały kierownictwa klubu, które po kilku miesiącach zdecydowało się na zmiany. 26-latek z drużyny odszedł, a sezon dokończył w rodzinnym Wrocławiu dokładając cegiełkę do utrzymania Śląska w drugiej lidze.

Wszechstronny obwodowy był drugim najlepszym rzucającym oraz asystującym zespołu, a także trzecim zbierającym. Ma za sobą bogate doświadczenia I-ligowe – przez dwa lata bronił barw Sokoła Łańcut, a rok spędził w MOSiR-ze Krosno. Rozegrał pojedyncze mecze w ekstraklasie w barwach Śląska, zaliczył epizod w Czechach. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski grup młodzieżowych.

– Bardzo zależało mi na powrocie do Wrocławia. Tu się urodziłem, tutaj wychowałem, tutaj uczyłem grać w koszykówkę. Postawiłem na Śląsk, bo mam z tym klubem najlepsze wspomnienia -wyznaje zawodnik. I dodaje: – Przez kilka sezonów grałem w drugoligowym Śląsku, lecz zawsze byliśmy tylko nieopierzonymi młodziakami. Teraz stanowić będziemy mieszankę młodości z rutyną, która – mam nadzieję – okaże się wybuchowa.

Do WKS-u Śląska wracają nie tylko zawodnicy. Na ławce trenerskiej zespołu zasiądzie doskonale znany we Wrocławiu Rafał Kalwasiński, który będąc asystentem legendarnego już Mieczysława Łopatki, zdobył ze Śląskiem w latach 1991-1994 cztery tytuły Mistrza Polski. Kalwasiński trenował również takie kluby jak Turów Zgorzelec, Rawia Rawicz czy Olimpia Legnica, prowadził Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Kozienicach, był opiekunem reprezentacji U-16. W ostatnim roku pełnił w Śląsku funkcję koordynatora d.s. szkolenia.

Nowy szkoleniowiec zespołu, choć zdaje sobie sprawę z ciekawej kadry zawodniczej, przestrzega przed hurraoptymizmem. – Na awans do I ligi trzeba będzie sobie mocno zapracować. Inne drużyny również solidnie się
wzmocniły, i zdajemy sobie sprawę, że nikt nie poda nam zwycięstw na tacy. Mogę obiecać, że stworzymy ekipę z charakterem, która będzie się biła o każdy centymetr parkietu.

Asystentami pierwszego szkoleniowca wrocławian będą Grzegorz Krzak oraz Maciej Maciejewski, czyli dwójka która poprowadziła niedawno juniorów starszych Śląska do mistrzostwa Polski U-20.

Wcześniej kontrakty podpisali: Marcin Kowalski, Mirosław Łopatka i Radosław Hyży.

Adrian Mroczek-Truskowski
Pozycja: rzucający obrońca
Data urodzenia: 30.03.1985
Miejsce urodzenia: Wrocław
Wzrost: 195
Waga: 94
Kariera:
2002-2004 – Śląsk II Wrocław (II liga)
2004-2006 – Śląsk Wrocław
2006/2007 – Śląsk Wrocław/BK Kondori Liberec (Czechy)
2007-2009 – Sokół Łańcut (I liga)
2009/2010 – MOSiR Krosno (I liga)
2010/2011 – Polpharma Starogard Gdański/ WKS Śląsk Wrocław (II liga)
2011 –      WKS Śląsk Wrocław (II liga)

 

(Maciej Szlachtowicz)