Międzynarodowe święto każdego fana piłki nożnej właśnie się zaczęło. Ceremonię inauguracyjną skradł występ Robbiego Williamsa i rosyjskiej śpiewaczki operowej Aidy Graffuliny. Pierwszy mecz także należał do niespodzianek wieczoru.

Jako pierwszy na scenie pojawił się brytyjski artysta Robbie Williams, który porwał cały stadion piosenką „Let Me Entertain You”. Niezwykłym skandalem tej ceremonii okazał się gest Brytyjczyka podczas występu. Wokalista pokazał środkowy palec do jednej z kamer. Najprawdopodobniej gest był skierowany do osób krytykujących  Williamsa, za to, że zdecydował się zaśpiewać na otwarcie mundialu. Jak wiadomo, wątki polityczne od zawsze są obecne w sporcie i już pewnie zawsze będą.

Po zaśpiewaniu kilku utworów, uwagę wszystkich skradła piękna Aida Graffulina – rosyjska śpiewaczka operowa. Razem z Williamsem wykonali, jeden z największych hitów artysty – „Angels”. 

Na samym końcu zaprezentowano mistrzowski puchar, który został wprowadzony na murawę przez słynnego brazylijskiego piłkarza – Ronaldo. Ceremonię zwieńczyło przemówienie Władimira Putina – prezydenta Rosji, który oficjalnie przywitał wszystkich kibiców.

Potem zabrzmiał pierwszy gwizdek. Meczem otwarcia było spotkanie Rosja – Arabia Saudyjska. Gospodarze niemalże znokautowali Saudyjczyków, wyniku 5:0 chyba nie obstawiał nikt poza rosyjskimi optymistami.

Ostatnia bramka padła już w doliczonym czasie gry. Kibice, zgromadzeni na moskiewskich Łużnikach i przed telewizorami, zdecydowanie nie mogli narzekać na brak emocji. Mecz otworzył wielkie piłkarskie święto, które na miesiąc zdominuje cały świat.

 


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: FIFA.com / Twitter