Ostatnie siedem dni w branży muzycznej można przedstawić w bardzo prosty sposób. Wystarczy napisać tylko: Jamie xx i Coma, tym  samym obraz minionego tygodnia  uznać za kompletny.

Zachowując chronologię, to Jamie xx, czyli członek The xx remiksuje On Hold, będące kawałkiem wspomnianego zespołu. Czyżby xxcepcja?


Jeśli w mojej recenzji określiłem ten kawałek mianem idealnie nadającego się do klubu, to remiks popełniony przez Jamie’ego pisze nową definicję takiego utworu. Zapętlone sample, niczym nie zmącony rytm, brak tłustego, niszczącego basem dropu, za to pełne nieprzebranego i gęstego chillu – sześć minut i jedenaście sekund idealnie nadaje się zarówno jako przerywnik między dwoma wałami, jak i kulminacyjny kawałek składanki.

Zmieńmy teraz kierunek. Coma niedawno na swoim Facebookowym profilu informowała o przedłużeniu kontraktu z Mystic Productions, jednocześnie informując o tym, że 20.10.2017 roku ukaże się nowy album zespołu – Metal Ballads vol. I. Skoro nowy album, to przed premierą warto narobić już smaka i wypuścić singiel.


Lajki to piosenka o ludzkim uzależnieniu od portali społecznościowych. O uzależnieniu nie tylko w wymiarze zaglądania na nie nawet, gdy jest się w… „kiblu”. Rogucki śpiewa o tym jak Social Media budują nasze życie, również uczuciowe. Utwór wyraźnie pokazuje, jak na twórczość zespołu oraz samego wokalisty wpłynęło Męskie Granie, które wyraźnie da się usłyszeć chociażby w instrumentalu. Jedno napawa optymizmem: zapowiada się album łatwiejszy w odbiorze niż poprzedni.


Autor: Patryk Rudnicki