Warsztaty, spotkania, wieczornie jam session – w najbliższych dniach Nowe Horyzonty ogarnia prawdziwy muzyczny szał. Znakomici polscy i europejscy muzycy zjadą do Wrocławia, by wspólnie delektować się pięknem gry na basie i kontrabasie – pisze Patryk Wolny

W dniach 19 – 21 maja w Kinie Nowe Horyzonty gościć będzie festiwal Bass & Beat. Międzynarodowe wydarzenie, które koncentruje się na trendach i tendencjach w muzyce, szczególny nacisk kładąc na grę na basie i kontrabasie. Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty, prowadzone przez najlepszych basistów i kontrabasistów z Polski oraz z Europy. Zapisać mogą się nie tylko muzycy, ale każdy, kto pragnie poszerzać swoje horyzonty. Jak zapowiadają organizatorzy, każdy znajdzie tutaj coś ciekawego. Warto zaznaczyć, że każdy z uczestników otrzyma Certyfikat udziału w warsztatach i klasach mistrzowskich, organizowanych w ramach 1. edycji Bass & Beat Festival, podpisanych przez kadrę warsztatów.

Festiwal potrwa 3 dni, podczas których uraczeni zostaniemy doskonałymi koncertami, wspomnianymi warsztatami, ale także spotkaniami ze znakomitymi artystami. Gwiazdami festiwalu będą m.in. legendarny wirtuoz kontrabasu Renaud Garcia-Fons, amerykański basista Janek Gwizdala (współpracujący m.in. z Mike’m Sternem, Randym Breckerem i Patem Methenym), ukraiński basista Igor Zakus oraz Jaromir Honzak z Czech. Natomiast Polskę reprezentować będą m.in. Wojtek Pilichowski, Marcin Pendowski, Grzegorz Piasecki i Jakub Olejnik. Częścią festiwalu będzie „strefa eksperymentu” – laboratorium będące obszarem konfrontacji muzyki z różnych kręgów kulturowych, w oparciu, oczywiście, o brzmienie basu.

Moc atrakcji sprawia, że Bass & Beat Festival to wydarzenie skierowane nie tylko do entuzjastów gry na basie i kontrabasie, ale każdego wielbiciela dobrej muzyki.


Autor: Patryk Wolny