30 maja w godz. 10-14 z okazji Dnia Otwartego Samorządu Teatr Muzyczny Capitol zaprasza do zwiedzania teatralnych wnętrz. 


Aktorzy Capitolu będą tworzyć z dziećmi mini-orkiestrę na Muzycznym Trzepaku i czytać dzieciom na głos, dorośli mogą w tym czasie odpocząć na zielonym tarasie lub zajrzeć na obie widownie teatru. Zwiedzanie i zabawy na Podwórku w tym dniu są bezpłatne!

GRANIE NA ŚCIANIE I NA TRZEPAKU

W teatrze muzycznym dźwięki tworzyć można nawet ze ścian. Na chętnych czeka Puk Point – grająca ściana znajdująca się w narożniku Podwórka. Goście będą mogli sprawdzić, jak brzmi budynek i zagrać na ścianie, opatrzonej przetwornikami dźwięku i wyposażonej w filcową pałkę.

Pojawi się także Muzyczny Trzepak, który będzie odtąd stałym elementem Podwórka. Zaopatrzony w proste instrumenty pozwoli pomuzykować najmłodszym.

Z tej wyjątkowej okazji aktorzy Capitolu – Tomasz Leszczyński i Łukasz Wójcik – pośpiewają i zagrają razem z dziećmi (o godz. 12.30 i 13.30)

CZYTANIE

Znane już bywalcom Podwórka Czytanie na Dywanie tym razem przeniesie się do Foyer za Witrażem. Aż trzykrotnie aktorzy Capitolu spotkają się ze słuchaczami, którzy będą chcieli posłuchać interpretacji literatury dziecięcej.

11.00 czytanie dla dzieci najmłodszych „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak, czytać będzie Błażej Wójcik
12.00 czytanie dla dzieci 6-8 lat „Książę w cukierni” Marka Bieńczyka i Joanny Concejo – czytać będzie Konrad Imiela
13.00 czytanie dla dzieci 8-11 lat „Jego Wysokość Longin” Marcina Prokop – czytać będzie Adrian Kąca

W punkcie bookcrossingu (litera O na Podwórku Capitolu) czekać będą także książeczki dla dzieci – do poczytania i do zabrania ze sobą – zachęcamy do przyniesienia swoich i wymiany!

ORAZ…

w programie także bańki mydlane, gry planszowe, balony z Kurzym Dydkiem, rysowanie, a nawet… pingwiny, z którymi można będzie zrobić sobie zdjęcie.

WIDOWNIE I WYSTAWY

Na Podwórku pojawiły się nowe ekspozycje – do obejrzenia są „Kruki” Michała Bajsarowicza i – w Galerii Jednego Obrazu – „The Hollow Man” Pawła Kwiatkowskiego.

W sobotę można będzie też zwiedzić zabytkowe i nowoczesne foyer Capitolu, a także widownie Dużej Sceny i Sceny Ciśnień, oraz obejrzeć wystawy, dostępne na co dzień tylko dla widzów spektakli:

„Dziewięć razy kostium” – zdjęcia ze spektaklu „Nine” przedstawiające kostiumy zaprojektowane przez Wojciecha Dziedzica, wybitnego polskiego projektanta mody, Portrety aktorów Capitolu – zespół Teatru Muzycznego Capitol w obiektywie Szymona Szcześniaka, Gala Finałowa: zdjęcia z koncertów galowych i finałowych Przeglądu Piosenki Aktorskiej z lat 2006-2014.

RELAKS NA ZIELONYM TARASIE

Kto jeszcze nie korzystał z dobrodziejstw zielonego tarasu w Capitolu, ma wyjątkową okazję! Goście będą mogli spocząć tam na wygodnym leżaku i zrelaksować się, kojąc wzrok zielenią żywych roślin, a słuch – specjalnie na ten cel zaaranżowanymi tematami muzycznymi ze spektakli Capitolu. Zielony taras mieści się wewnątrz budynku – na zadaszonym Podwórku, na dachu tzw. łącznika – dawnego holu kasowego, który ocalał ze zniszczeń wojennych, a w trakcie przebudowy wkomponowany został w architekturę nowej części budynku. Taras, ciągnący się wzdłuż wschodniej ściany teatru, zamyka ściana żywych roślin o powierzchni 240 m kw., największa we Wrocławiu, a druga co do wielkości w Polsce.

Seanse odbywać się będą co pół godziny, ostatni rozpocznie się o godz. 13.30.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDzień Dziecka w WTL podczas 3. Przeglądu Nowego Teatru
Następny artykuł100. spektakl „Trans-Atlantyku” w WTW
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.