ARomaTy zapraszają na wernisaż wystawy „Myśli o ciele //ciało jako dzieło sztuki” organizowany w ramach akcji Artystyczne Nadodrze dla Brave Festival. Początek w sobotę, 21 czerwca o godz. 17 przy ul. Staszica 12. Wstęp wolny.

Przywykliśmy myśleć o ciele jako czymś podejrzanym, a nawet nieprawdziwym, niecnie odwracającym naszą uwagę od świata idei, myśli, abstrakcji. Lubimy wyobrażać sobie człowieka jako istotę złożoną z dwóch części: prawdziwego,duchowego, niematerialnego sedna i powłoki cielesnej, którą możemy manipulować tak, by ukryć to jacy jesteśmy naprawdę. Wystawa ma pokazać, że można człowieka pokazać inaczej – nie jako szafarza sztucznych, kłamliwych masek, ale jako serię świadomych wyborów, dzięki którym ciało może komunikować myśli. Naszymi gośćmi są artyści, dla których narzędziem sztuki stało się ludzkie ciało.

Gości czeka także niespodzianka. Wśród wszystkich zamawiających kawę rozlosowane zostaną 4 podwójne zaproszenia na spektakle Teatr Arka, które grane będą w dniach 27-29 czerwca z okazji Dni Teatru Arka.

– Tematem tegorocznego Brave Festival jest Święte Ciało. Założycielki kawiarni ARomaTy postanowiły stworzyć w swojej restauracji galerię nawiązującą tematem do festiwalu czyli „Myśli o ciele, ciało jako dzieło sztuki”. Zostałam zaproszona do wzięcia udziału w tej wystawie wraz z innymi artystami, dla których posługiwanie się ciałem jest czymś więcej. Jest przekazywaniem emocji, uczuć, prawdy. Jest nośnikiem przyszłości i przeszłości. Pozwalając działać jemu pozwalamy na odkrywanie innych przestrzeni wrażliwości. W sobotę będzie otwarcie galerii i spotkanie z artystami. Zapraszam – mówi Agata Obłąkowska-Woubishet w rozmowie z „Dzielnicami Wrocławia”.

Autor | DEG