W pierwszym dniu zmagań R-Gol Ligi rozegrano jeden mecz. Drugi na prośbę jednej z drużyn zostanie rozegrany w  innym terminie. W inauguracyjnym spotkaniu Śródmieście (a właściwie druga drużyna Śródmieścia)  pokonało PKS Augustyn  2:1.

Od początku pojedynku zarysowała się wyraźna przewaga drużyny Śródmieścia, czego efektem było większe posiadanie piłki, oraz liczne strzały  na bramkę. A końcowym efektem był gol Wojciecha Michałowskiego już w 6 minucie. Napastnik zielonych zakończył  dobrą akcję Dariusza Urbańskiego, dobijając piłkę wypuszczoną przez bramkarza PKS-u. Przebieg spotkania w pierwszej połowie wyglądał ciągle tak samo, drużyna Śródmieścia atakowała a PKS Augustyn ograniczał się do sporadycznych kontr. W 15 minucie Wojciech Michałowski zdecydował się na strzał z odległości 20 metrów, który przyniósł drugą bramkę dla Śródmieścia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0.

Po przerwie gra obu zespołów wyglądała zupełnie innaczej. PKS Augustyn zaatakował od początku śmielej i efektem tego była bramka zdobyta w 26 minucie przez Jakuba Statkiewicza. Po straconej bramce, Śródmieście, ponownie narzuciło swój styl gry i kontrolowało przebieg meczu, natomiast PKS Augustyn odpowiadał atakami z kontry.

Zawodnikiem meczu został Wojciech Michałowski, który strzelił dwie bramki dając zwycięstwo swojej drużynie w debiucie R-Gol Ligi. Jego dynamiczne zrywy, często robiły sporo problemów obronie przeciwnika.  Starał się walczyć i strzelać na bramkę przeciwnik, często absorbując uwagę rywali.

Kolejne pojedynki już we wtorek 20 września.