Znamy już wygląd medali, które otrzymają na mecie zawodnicy 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 36. PKO Wrocław Maratonu. Na medalach pojawia się krasnale!

W tym roku, podobnie jak w 2015, trofeami biegów we Wrocławiu będą wizerunki krasnali. Zamiast jednego skrzata i jego „domku”, na medalu będą widniały dwa krasnoludki. Na finiszu 36. PKO Wrocław czekać będą krasnale z flagą narodową, a na mecie 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu Maraton wręczone zostaną skrzaty w jaskrawych spodniach – dzwonach, z brodą ułożoną w charakterystyczne afro.
Skrzat półmaratoński będzie radosny, trochę będzie nawiązywał do lat 80. i 90., a to wszystko przez to, że motywem głównym półmaratonu będzie disco. Krasnal będzie miał na sobie spodnie w jaskrawych kolorach, a do tego zostanie pokazany w pozie tańczącej. Kolor spodenek skrzata z półmaratońskiego medalu wybiorą sami biegacze. Natomiast jego towarzysz będzie trzymać biało–czerwoną flagę i kwiat. Krasnal dla maratończyków będzie patriotyczny, z elementami wojskowego umundurowania. Połączenie powagi i zabawy, patriotyzmu i szalonych lat 90. Święto Niepodległości i rytmy disco, tego jeszcze nie było. Takie połączenie może się wydać dziwne, jednak dosyć trafne, zważywszy na okoliczności i tematy biegów. W najbliższy weekend będzie można zagłosować za pomocą mediów społecznościowych wrocławskiego maratonu na ubioru krasnoludków.
 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton startuje 16 czerwca 2018 roku, a bieg na pełnym dystansie 9 września 2018 roku. Wszystkie pakiety startowe półmaratonu zostały już wyprzedane. Na 36. PKO Wrocław Maraton można się jeszcze zapisać na stronie: http://wroclawmaraton.pl/


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: mat. organizatora