Na budowie wrocławskiego stadionu na Pilczycach prace idą pełna partą. W lipcu powinny zacząć się odbiory techniczne areny, a pierwsza impreza – mecz piłkarskiego Śląska planowana jest na połowę sierpnia.

– Na tę chwile nie mamy problemów ze stadionem, które nie pozwoliłyby dokończyć budowy areny – uspokaja Michał Janicki z magistratu. To ważna informacja po doniesieniach o problemach w Gdańsku i Warszawie.

Do końca czerwca gotowa będzie korona stadionu, montaż krzesełek ma rozpocząć się za kilka dni i zakończyć się w lipcu.

fot. Maciej Kulczyński

– Teraz prace koncentrują się na płycie boiska, do końca tego miesiąca powinna już być murawa – mówi przedstawiciel firmy Max Bögl Jan Wawrzyniak. Gotowy będzie tez parking.

Na pierwsze imprezy zabraknie kiosków na promenadzie. Wykańczane będą też budynki satelitarne stadionu: to miejsca przeznaczone na działalność komercyjną, mi.in. powierzchnie biurowe. – Tak zapisane jest w kontrakcie. Szukamy najemców, negocjujemy z firmami, prace wykończeniowe w tych budynkach przeprowadzą właśnie najemcy – mówi prezes spółki Wrocław 2012 Sławomir Wojtas.

fot. Maciej Kulczyński

Wykonawca areny, firma Max Bögl, na terenie stadionu będzie jeszcze do października. Cztery miesiące to czas na usuwanie ewentualnych poprawek.

fot. Maciej Kulczyński

Pierwszą imprezą na stadionie ma być mecz Śląska 14 sierpnia.  Na trybunach może zasiąść 15 tys. kibiców. – Tyle na początek, to ma być sprawdzian – mówi Michał Janicki z magistratu. We wrześniu kolejne imprezy m.in. Monster Jam, walka Kliczko vs Adamek oraz koncert Georga Michaela.

 

Na rok przed mistrzostwami, 8 czerwca we Wrocławiu zaplanowano imprezę One Year to Go UEFA EURO 2012™

(wroclaw.pl)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPiknik Rodzinny w parku Staszica
Następny artykułSparta podejmie Włókniarza
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.