We Wrocławiu powstaje druga w Polsce klasa o profilu baseball, rekrutacja rozpocznie się 26 marca w gimnazjum numer 6 przy Al. Pracy 24.

– Współpraca szkoły oraz KSB Wrocław przyniosła oczekiwane efekty, wchodzimy w kolejny wymiar szkolenia młodzieży, klasa sportowa to ogromne wyzwanie i odpowiedzialność. Długo przygotowywaliśmy projekt, teraz kluczem będzie stworzenie drużyny, takiej inicjatywy jeszcze w naszym mieście nie było – mówi Łukasz Tur z KSB.

Uczeń, który w bieżącym roku skończył szóstą klasę szkoły podstawowej ubiegający się o miejsce w klasie musi zaliczyć obowiązkowy test sprawnościowy oraz warunkiem koniecznym przy rekrutacji jest przedstawienie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do uprawy dyscypliny od lekarza medycyny sportowej. Nabór trwa zarówno dla chłopców jak i dziewczyn. Zawodniczki z pewnością zostaną ukierunkowane na żeńską odmianę baseballu czyli softball. Test sprawnościowy odbędzie się w Gimnazjum numer 6 dnia 26 marca o godz. 15.30.

Wszystkich chętnych zachęca się do udziału w bezpłatnych zajęciach przygotowujących do testu sprawnościowego. Aktualne są dwa terminy – 13 i 20 marca o godz. 16, oczywiście w Gimnazjum numer 6. Jak zapewniają organizatorzy klasy z Klubu Sportowego Baseball Wrocław przy naborze pod uwagę przy testach kandydatów brane są predyspozycje i zaangażowanie, a nie wyuczone umiejętności.

– Niezwykle bogata oferta dla młodzieży mamy nadzieję przekona do nauki w naszej klasie jak i wybór baseballu po latach wyda się słuszny. Baseball naturalnie może stać się przygodą na całe życie dla pasji ale największe talenty będą miały możliwość testów u trenerów i skautów z zawodowej ligi w USA czyli MLB. Zajęcia w gimnazjum poprowadzi wykwalifikowana kadra trenerska, przewidujemy wyposażenie każdego w niezbędny sprzęt, dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, wyjścia na basen, wyjazdy na obozy w zimie i lecie oraz udział w turniejach baseballowych nie tylko w Polsce ale między innymi we Włoszech i Czechach – dodaje Łukasz Tur.

Wszelkie informacje są dostępne na stronie www.klasasportowa.pl , w razie pytań prosimy o kontakt na e-mail: nabor@klasasportowa.pl oraz pod numerami telefonów 791871973 lub 791598444. By dowiedzieć się więcej o samej szkole, zapraszamy na stronę Gimnazjum www.gim6.wroc.pl . W dniach 14-15 marca odbędą się drzwi otwarte Gimnazjum, oczywiście będzie można spotkać tam trenerów z KSB, dowiedzieć się więcej o nowym i niezwykle wartościowym projekcie edukacyjnym we Wrocławiu.

Klub Sportowy Baseball Wrocław istnieje od 2004 roku i przez dziesięć lat istnienia zdążył już wyszkolić wielu zawodników baseballu. Piramida sportu w klubie działa znakomicie, a na terenie miasta w kliku szkołach prowadzone są treningi we wszystkich kategoriach wiekowych: mini baseball (6-9 lat), młodzik (10-12 lat), kadet (13-15 lat), junior (16-18 lat). Doskonale KSB radzi sobie w punktacji współzawodnictwa sportowego, z wszystkich klubów baseballu w Polsce. Wrocławianie zostali po roku 2013 sklasyfikowani na drugim miejscu. Niewątpliwie wysoka lokata jest wynikiem zdobycia wicemistrzostwa kraju przez Kadetów oraz wygrania przez Młodzików mistrzostw międzywojewódzkich. W sezonie 2014 każda kategoria wiekowa ma powalczyć o medale, pierwsza drużyna seniorów wystąpi w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli Ekstralidze.

– Rok 2013 był dla nas niezwykle udanym. 2014 ma stać się najlepszym w historii. Pracujemy ciężko przed sezonem organizacyjnie, składamy właśnie wniosek do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego o boisko, czekamy na decyzję w sprawie zaproszenia baseballu do The World Games 2017, wkrótce także ogłosimy kolejne wzmocnienie zespołu i zaprezentujemy nowe stroje domowe, oczywiście to nie koniec niespodzianek, pracujemy nad kolejnymi, choć do sezonu pozostał miesiąc – opowiada Piotr Duszeńko Prezes KSB

Autor | PK
Zdjęcie | Łukasz Kopaczyński