- KARTKA Z KALENDARZA - 17 LIPCA -


Z początkiem 2015 roku ruszył nowy projekt poświęcony dziedzictwu kulturowemu Dolnego Śląska.

- REKLAMA -

Literatura, kino, muzyka, sztuka, teatr – to tylko początek tego, czym jest dla nas to dziedzictwo. Tak naprawdę to setki różnych narracji o dziesiątkach dolnośląskich miejsc i autorów, których twórczość chcemy odkrywać.

Ogłoszony został nabór na współpracowników do innowacyjnego przedsięwzięcia – nie tylko filologów, historyków, kulturoznawców, etnologów, socjologów, ale i wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie. Studentów, wykładowców i pasjonatów regionu zapraszamy do wspólnego odkrywania Dolnego Śląska.

Potrzebne są teksty i zdjęcia związane z różnymi miejscami Dolnego Śląska i różnymi formami dziedzictwa. Poszukiwane są też osoby do działań promocyjnych i organizacyjnych projektu. Czujecie się mocni w literaturze albo kinie? A może chcecie opisać dziedzictwo przemysłowe swojego miasta? Interesujecie się mniejszościami? Potrzebujecie więcej informacji? Napiszcie do organizatorów lub zadzwońcie (info poniżej).

Szczególnie pilne: teksty związane z życiem filmowym, teatralnym, artystycznym i muzycznym związane z różnymi miejscami regionu. Poza tym materiały związane z mniejszością żydowską i niemiecką na Dolnym Śląsku.

Twojego miasta jeszcze nie opisaliśmy? Zróbmy to razem.

Kontakt:
www.dolnoslaskosc.pl
info@dolnoslaskosc.pl
tel. 666-95-18-23
facebook.com/Dolnoslaskosc

dolnoslaskosc