A przynajmniej tak twierdzi Tara Reid. Zdaniem aktorki zdjęcia do filmu miałby ruszyć przed końcem roku.

Studio nie potwierdziło prac nad kontynuacją kultowej serii komedii, jednak zdaniem Tary Reid, w poprzednich odsłonach wcielała się w Vicky, już wkrótce mogą pojawić się pierwsze informacje o nadchodzącym „American Pie 5”. Aktorka w rozmowie z hiszpańskim CinePop sugeruję, że zdjęcia miałby rozpocząć się jeszcze w tym roku.

„Spotkałem niedawno reżyserów [Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg] na imprezie Emmy i zaproponowałam im: Zróbmy piąty film, serii potrzebuje kolejnego filmu. Odpowiedzieli: To się stanie! Zamierzamy zrobić kolejny! Niesamowicie będzie wrócić. American Pie to American Pie, filmy były częścią amerykańskiej kultury, to klasyk, znany na całym świecie. Jestem bardzo podekscytowana, będzie to dla mnie wspaniały rok z debiutem Sharknado oraz możliwością udziału w kolejnym American Pie w 2018 roku.”

Reid brzmi mało wiarygodnie. Jon Hurwitz wyreżyserował „American Pie: Zjazd absolwentów” i faktycznie film jest wcale niezgorszy, jednak nie sądzę, żeby kolejne spotkania po latach mogło przynieść jakikolwiek powiew świeżości. Jeśli już się tak stanie, i kolejna odsłona wejdzie do kin, to powinni znaleźć na nią całkiem nowy pomysł.

Inna sprawa, że rozmowa wydaje się na tyle infantylna, że równie dobrze mógł to być żart, który został źle przez Reid odebrany. Choć z drugiej strony, zdaniem Thomasa Iana Nicholasa scenariusz kolejnej odsłony jest już od dawna gotowy, miał zostać przygotowany wkrótce po premierze Zjazdu absolwentów.

„Scenariusz jest gotowy od pięciu lat. Leży na półce w Universal, zbierając kurz. Napisali go Jon [Hurwitz] i Hayden [Schlossberg], który napisał i wyreżyserował American Pie: Zjazd absolwentów. Universal zatrudnił ich do przygotowania scenariusza. Mieliśmy kręcić go w następnym roku, taki był plan, a potem wszystko ucichło.”

Od zakurzonego scenariusza, do faktycznej kinowej premiery jeszcze długa (i niepewna) droga. Jestem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, komedii z prostackim humorem nie brakuje, a celowanie w nostalgię starszych widzów raczej nikomu nie wyjdzie na dobre. Mimo wszystko, jeśli zdjęcia miałby rozpocząć się z końcem roku, to już wkrótce powinny pojawić się nowe przecieki lub oficjalna zapowiedź.


Autor: Patryk Wolny