W  Międzynarodowy Dzień  Teatru Sebastian Majewski został nominowany   i uhonorowany  prywatną nagrodą Wandy Ziembickiej-Has i Iwony Dyszkiewicz.

Obie Panie po raz trzeci przyznały nagrodę, która ich zdaniem powinna być przyznawana ludziom teatru związanym z Wrocławiem.  W  dzień święta teatru na oficjalnym koncie facebookowym Wanda Ziembicka-Has radna Rafała Dutkiewicza)  napisała, że skoro nikt nie nagradza naszych artystów, to ona wspólnie z koleżanką (radną PO) Iwoną Dyszkiewicz-Najdą chętnie to zrobią. Wśród licznego grona utalentowanych ludzi teatru wybrały  reżysera,dramaturga,  scenarzystę  Sebastiana Majewskiego „za wspaniały Dyplom PWST we Wrocławiu za rok 2012, „Świadectwa wzlotu i upadku Antka Kochanka”. Ziembicka- Has próbowała skontaktować się z laureatem nagrody, lecz niestety nie odbierał telefonu.  Pochwalając inicjatywę pomysłodawczyń przyłączamy się do życzeń dla wszystkich ludzi teatru i życzymy wielu sukcesów. 

Sebastaina Majewski – urodził się w 1971 r. we Wrocławiu. Jest reżyserem, dramaturgiem, aktorem i scenografem. Ukończył Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (filii Akademii Teatralnej w Warszawie). Przez kilka lat związany był z Teatrem Wierszalin w Supraślu, gdzie zadebiutował w 1997 r. jako reżyser sztuką „Prawiek i inne czasy” Olgi Tokarczuk. Jest założycielem wrocławskiej niezależnej Sceny Witkacego. W 2006 r. zadebiutował w roli dramaturga spektaklu „Transfer!” Jana Klaty, z którym do dzisiaj tworzy artystyczny tandem. W latach 2008-2012 był dyrektorem artystycznym Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, umacniając jego pozycję jako jednej z najlepszych polskich scen.
Od stycznia 2013 roku na stanowisku Zastępcy Dyrektora ds. Artystycznych w Teatrze Starym w Krakowie.

(SMi)