Już tylko miesiąc pozostał do turnieju golfowego Deutsche Bank Polish Masters o randze finału europejskiej zawodowej ligi Pro Golf Tour. W najbliższych dniach rozstrzygnie się, którzy Polacy wezmą udział w tym najważniejszym golfowym wydarzeniu sezonu.

Jedną z siedmiu dostępnych „dzikich kart” wywalczy najlepszy polski zawodowiec w rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu turnieju Sobienie PGA Polska Championship.

Deutsche Bank Polish Masters odbędzie się 26-29 września na wrocławskim polu golfowym Toya Golf&CC i jako finałowy turniej cyklu Pro Golf Tour zgromadzi najlepszych zawodników europejskiej ligi. Pula nagród w zawodach sięga rekordowej kwoty 160 tys. zł, co czyni go największym wydarzeniem golfowym odbywającym się w Polsce w 2013 r. Szansę udziału w tym wydarzeniu dostaną także najlepsi polscy golfiści.

Już pod koniec sierpnia w turnieju Sobienie PGA Polska Championship o jedną z „dzikich kart” uprawniających do występu we Wrocławiu zmierzą najlepsi polscy zawodowcy. Bilet do finału cyklu Pro Golf Tour wywalczy zwycięzca 3-dniowej rywalizacji na warszawskim polu Sobienie Królewskie G&CC. Wśród faworytów turnieju są m.in. Jakub Ossowski, najlepszy zawodowiec według rankingu polskich zawodowców, czy Maks Sałuda, ubiegłoroczny triumfator wspomnianej klasyfikacji.

Dodatkowo do udziału w turnieju Deustche Bank Polish Masters Pro-Am, zakładającym wspólną grę amatorów z gwiazdami Pro Golf Tour i poprzedzającym rywalizację zawodowców, zaproszonych zostanie 6 najlepszych amatorów biorących udział w zawodach Sobienie PGA Polska Championship –  trzech wyłonionych na podstawie klasyfikacji ogólnej stroke play brutto oraz trzech członków zwycięskiej drużyny w Pro-Amie.

–  Deutsche Bank Polish jako turniej serii Pro Golf Tour rozstrzygnie o ostatecznym kształcie rankingu cyklu i wyłoni tych zawodników, który w przyszłym sezonie awansują ligę wyżej – do European Challenge Tour. Dla Polaków udział w zawodach będzie nie tylko cennym doświadczeniem, ale też furtką do europejskiego golfa zawodowego– mówi Jacek Gulmantowicz, dyrektor turnieju.

W ramach 4-dniowego wydarzenia oprócz turnieju dla zawodowców i Pro-Amu odbędzie się również turniej dla amatorów Deustche Bank Invitational o Puchar Prezesa Deutsche Bank PBC, uroczysta Gala z udziałem najważniejszych przedstawicieli środowiska golfowego oraz piknik golfowy z pokazem mistrza świata w trickach golfowych.

Finałowa runda turnieju oraz przebieg pikniku golfowego na Toya G&CC będą transmitowane live na kanale TVP Sport.

 

Autor: RED