Największa edycja Comic Con odbywająca się rokrocznie w San Diego to wielkie wydarzenie nie tylko dla miłośników komiksów, fantastyki i sci-fi, ale także dobrego kina. Plotki, zapowiedzi oraz, przede wszystkim, wiele zwiastunów nadchodzących hitów od największych wytwórni. Specjalnie dla was zebraliśmy je w jednym miejscu.

AQUAMAN

Listę otwiera Aquaman, czyli jedna z nadziei DC Comics na powtórkę sukcesu pierwszej części Wonder Woman. Warner Bros. wraz z reżyserem Jamesem Wanem kazali fanom czekać niezwykle długo na pierwszą zapowiedź, jednak oto jest, pierwszy zwiastun Aquamana.

GODZILLA 2: KRÓL POTWORÓW

Zwiastun nowej Godzilli niechybnie należy do grupy tych najbardziej wyczekiwanych. Od premiery poprzedniej części minęły już cztery lata, jednak oto powraca, tym razem by ocalić Amerykę przed potężnym Królem Ghidorą.

SHAZAM!

DC po raz drugi. Ponownie wielkie oczekiwanie i równie wielka niewiadoma. David F. Sandberg odpowiedzialny za reżyserie nie ma łatwego zadania. Przyszło mu bowiem sprzedać światu superbohatera, jakiego wcześniej jeszcze nie było, a przynajmniej nie na dużym ekranie i nie na taką skalę. Czy Shazam oraz Aquaman pomogą DC odbić się od dna – zobaczymy już niedługo.

GLASS

Mam pewne wątpliwości odnośnie do tej produkcji. Z jednej strony za kamerą stoi Manoj Night Shyamalan, a na ekranie ujrzymy całkiem doborową obsadę. Fabularnie film także zapowiada się całkiem nieźle, z drigied jednak czy to się uda? Oby, bo zwiastun pobudza apetyt.

FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA: ZBRODNIE GRINDELWALDA

Sequel Fantastycznych Zwierząt, w którym pojawia się choćby Johnny Depp – jeden z tych aktorów, któremu udało się utrzymać rolę pomimo drobnych afer z nie dżentelmeńskim traktowaniem kobiet w tle, to pewny (finansowo) hit. W filmie powrócimy do Londynu, roku 1927, gdzie wraz z młodym Dumbledorem oraz poznanym w pierwszej części Scamanderem wyruszymy na polowanie na zbiegłego Grindelwalda.

Jednak nie samym filmem człowiek żyje, Comic Con to także wielkie zapowiedzi produkcji małego ekranu. Poniżej kilka wybranych zwiastunów najlepiej zapowiadających się seriali (bez wznowień – kolejnych sezonów).

NIGHTFLYERS

TITANS

DEADLY CLASS

STAR WARS: THE CLONE WARS

YOUNG JUSTICE: OUTSIDERS

W telegraficznym skrócie to by było na tyle. Teraz pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać premier najlepiej zapowiadających się produkcji.


Autor: Patryk Wolny