Naprzeciw krzesła Tadeusza Kantora nad brzegiem Odry, na wysokości ul. Rzeźniczej stanął olbrzymi pomarańczowy wieszak – instalacja inspirowana najnowszymi premierami Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Czy płaszcz to tylko ochrona przed zimnem? Czy garnitur wyłącznie podkreśla status „nosiciela”? Każdy z nich to kopalnia wiedzy o nas, odzwierciedlenie trendów i mód, niemy świadek naszych wzlotów i upadków… „Wasze płaszcze w naszych rękach” – słyszeliśmy w szatni Tadeusza Kantora. Płaszcz „czarny, gabardynowy, męski” w spektaklu Marka Fiedora „Silesia, Silentia” wędruje w czasie w poszukiwaniu swojej duszy. Jego losy splecione są z dwudziestowiecznym Wrocławiem. Na garnitur prezydenta w sztuce Maliny Prześlugi spadły niezidentyfikowane nieczystości. Czy ubranie może zacząć żyć własnym życiem?

Instalację można oglądać do 15 marca. W tym czasie Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na „Dziwnego pasażera”, „Nie trzeba”, „Walentinę”, „Zamek”, „Silesia, Silentia” oraz „Garnitur Prezydenta”. Wieszaki w naszej szatni czekają na Wasze płaszcze.

Sztuka „Silesia, Silentia” zdobyła trzecią nagrodę w ogólnopolskim konkursie dramaturgicznym strefy_kontaktu 2016 ogłoszonym wspólnie przez Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław. Po przedstawieniu 28 lutego [niedziela] około godz. 19.40 odbędzie się spotkanie z autorką dramatu Lidią Amejko oraz aktorami i realizatorami przedstawienia. WSTĘP WOLNY.

Prapremiera kolejnej sztuki-laureatki naszego konkursu – „Garnituru Prezydenta” w reżyserii Cezarego Ibera – 5 marca 2016 r.

Autor | Tatiana Drzycimska

  • Zdjęcie – Elżbieta Kozak