Natalia Przybysz wraz z Raphaelem Rogińskim wystąpią już 4 kwietnia w klubie „Nietota”. Zagrają wyjątkowy koncert inaugurujący wiosenny cykl „Nietota dla Ciebie”, który umożliwia bezpośredni kontakt z wykonawcami, którzy grają tuż obok widzów.

Natalia Przybysz to charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów. Kojarzona szeroko jako wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B „Sistars”. Po zawieszeniu działalności zespołu Sistars, aktywność Natalii możemy śledzić głównie pod nazwami NATU i NATALIA PRZYBYSZ, gdzie poza komponowaniem i licznymi kolaboracjami producenckimi (Envee, Trębski, Zagórski, Zabrodzki), została liderem zespołu z niepowtarzalną energią, którą można poczuć podczas występów live. W 2015 r. artystka otrzymała Fryderyka w dwóch kategoriach – album roku za płytę „Prąd” i utwór roku – „Miód” oraz została nominowana do nagrody TVP Kultura – „Gwarancje Kultury”. Album „Prąd” osiągnął status złotej i diamentowej płyty.

Raphael Rogiński to wszechstronnie uzdolniony gitarzysta, wykonawca, kompozytor, improwizator i animator kultury. Wykształcony jazzowo oraz klasycznie. Jest badaczem folkloru muzycznego, wszędzie szuka inspiracji i nie ogranicza siebie. Nazywany przez krytyków „człowiekiem fenomenem”. Silnie związany z kulturą i muzyką żydowską, która uwidocznia się w Jego twórczości, w takich zespołach jak Shofar i Cukunft. Jego kompozycje, improwizacje, interpretacje często towarzyszą najróżniejszym wydarzeniom artystycznym. Nieobca jest mu również muzyka Ameryki, bluesa i rocka lat 60., która znajduje wyraz w zespole Wovoka. Najnowszy projekt Raphaela to Żywizna, co stanowi kurpiowskie określenie na naturę.

W roku 2015 roku drogi Natalii i Raphaela skrzyżowały się i powstał Shy Albatross, który łączy muzycznie różne kultury – medium. Teksty zaczerpnięte z tradycji opowiadają o perspektywie kobiety, często postawionej w skrajnych sytuacjach. Tak więc obok lamentów, pieśni głodu i beznadziei, możemy usłyszeć teksty o kobietach gangsterach czy obdarzonych paranormalnymi zdolnościami. Instrumentarium zespołu jest odzwierciedleniem tej podróży; usłyszymy tu cymbały, balafon, gitarę, mandolinę, wibrafon i inne. Tak samo stylistycznie słyszymy tu bluesa, by doszukać się w nim muzyki Afryki, a irlandzkie romanse mieszają się z muzyką najdalszej prerii. Efekty można podziwiać na płycie „Woman Blue”, która została wydana w kwietniu 2016 roku.

 


Bilety:
60 zł- przedsprzedaż miejsca siedzące
70 zł- miejsca siedzące w dniu koncertu
40 zł- miejsca stojące (wyprzedane)
Rezerwacja biletów: koncertynietota@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność rezerwacji.


Prosimy o punktualne przybycie. Po godzinie rozpoczęcia koncertu nie gwarantujemy możliwości zajęcia miejsca siedzącego.
 


Klub „Nietota” znajduje przy ul. Kazimierza Wielkiego 50.

Miejsce to od lat skupia wrocławskich artystów i twórców. Wystrój wnętrza jest autorskim dziełem znanego wrocławskiego scenografa filmowego i teatralnego, Michała Hrisulidisa.