Netflix zakupił prawa do wszystkich siedmiu tomów „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa. Długoletni kontrakt zakłada realizację zarówno filmów jak i seriali oryginalnych.

Na oficjalnej stronie „The Chronicles of Narnia” na facebooku pojawił się odnośnik informujący fanów o nawiązanej współpracy. Obecnie, to jedynie zapowiedź, i to bardzo ogólna – na szczegóły jeszcze będzie trzeba poczekać.

Zakup Netflixa jest pierwszym w historii, który dotyczy możliwości produkowania zawartości oryginalnej na podstawie wszystkich tomów serii. W przypadku filmów, studia filmowe nabywały jedynie prawa do wybranych książek.

Nadchodzące produkcje zostaną zrealizowane przez Netflix we współpracy z Entertainment One Marka Gordona. Douglas Gresham i Vincent Sieber zostali producentami wykonawczymi.

Podejrzewać można, zresztą wspomina o tym także nota prasowa, że nowo powstałe produkcję będą łączyć się fabularnie, a całościowo powstanie pełne filmowe uniwersum. Całkiem możliwe, że na pewnym etapie prac nad serialami twórcy odejdą od książek, by zaprezentować fanom całkiem nowe historie.

Osobiście mam tylko nadzieję, że produkcja nie będzie skierowana do najmłodszych widzów. Jest to mało prawdopodobne, ale kto wie.


Autor: Patryk Wolny