Netflix ogłosił, że zamówił 10-odcinkowy serial oparty na anime „Cowboy Bebop”. Nie będzie to jednak kolejna animacja, a produkcja aktorska.

O aktorskiej wersji „Cowboy’a Bebopa” mówiło się już jakiś czas temu. Wszystko opierało się jedynie na plotkach, a teraz otrzymaliśmy oficjalnie potwierdzenie. Netflix przygotuje serial we współpracy z Tomorrow Studios, a także scenarzystą Chrisem Yostem (Thor: Ragnarok), który napisze pierwszy odcinek oraz wspomoże produkcję jako producent wykonawczy. Shinichiro Watanabe reżyser oryginalnego anime został konsultantem.

Cowboy Bebop” pojawił się w Japonii w latach 1998-1999 roku jako serial składający się z 26 odcinków. Wielokrotnie nagradzany, uznawany jest za jedno z najlepszych anime w historii opowiada o grupie łowców nagród działającej w latach 70. XXI wieku. Seria zawiera wiele odniesień do popkultury. Znajdziemy w niej elementy westernu, noir, kryminałów czy nawet tradycji arabskiej. Całość okraszona jest znakomitą ścieżką dźwiękową.

W Polsce anime obejrzeć można było m.in. na:  Hyper+, TVP Kultura czy AXN SciFi.

Data premiery nie jest jeszcze znana. Jednak zapowiedź spotkała się raczej z negatywnym odzewem ze strony fanów. Wersje aktorskie anime niestety nie wychodzą najlepiej Netflixowi. 


Autor: Patryk Wolny