Do zakończenia Mistrzostw Świata w Rosji coraz bliżej. Po prawie miesiącu emocjonującym spotkań, nadchodzi długo wyczekiwana chwila. Każdy kibic piłki nożnej chce znać już na odpowiedź na pytanie: kto zostanie mistrzem świata?

Może okazać się jednak tak, że nowego mistrza świata nie będzie. Jak to nie będzie? No normalnie. Jeżeli Anglicy pokonają Chorwatów, to nowego mistrza świata nie będzie.

Na polu bitwy została już tylko jedna drużyna, która nigdy nie sięgnęła po mistrzostwo świata – Chorwacja. Anglia zdobyła mistrzostwo w 1966 roku przed własną publicznością. Francja dokładnie 20 lat temu wygrała mistrzostwa, których również była gospodarzem. Dodatkowo, w finale pokonała Brazylię 3:0. Teraz mając w składzie Kyliana MBappe i Hugo Llorisa, ma szansę powtórzyć sukces sprzed dwóch dekad. Po wygranej z Belgami jest już w finale, choć może sama do końca w to nie wierzy.

Belgowie przełamali klątwę ćwierćfinałów, ale odpadli w półfinale. Szkoda, bo ładnie zaprezentowali się w całym mundialu. Nie mieli w składzie jednak człowieka-motoru.

Pozostał jeden mecz. Potem wszystko się wyjaśni i skomplikuje jednocześnie. Wiadomo będzie, kto zagra w finale, a kto o III miejsce. I najważniejsze! Kibice dowiedzą się, czy jeszcze jest szansa na NOWEGO mistrza świata!

Póki co Francja czeka na rywala i cieszy się z własnego sukcesu.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Instagram, FIFA.com