- KARTKA Z KALENDARZA - 17 LIPCA -


Ruszamy z nowym cyklem „Nie przegap”. Znajdziecie w nim szorty o tym, co można zobaczyć, gdzie pójść, co zjeść, czy co przeczytać. Oczywiście jest to nasz subiektywny wybór. Mamy nadzieję, że będziecie się z nami dobrze bawili.

- REKLAMA -

*

KONCERT

Na początek chcę zaproponować wyjątkowe spotkanie muzyczne. „Wspomnienie o Jaremie” to koncert przygotowany w rocznicę śmierci niezwykłego człowieka, muzyka i pedagoga – Jaremy Klicha. Wezmą w nim udział znakomici muzycy, przyjaciele , z którymi tworzył, grał, był dla nich wsparciem i inspiracją.

Wystąpią: Magda Czwojda, Bogna Jurewicz, Krzysztof Pełech , Kamil Bartnik, Leszek Zaleski, Michał Bąk, Wojciech Radziejewski, Tomasz Grabowy, Robert Leonhard, Andrzej Kalus, Dominik Mas oraz zespół Jacaras.

sobota, 10 stycznia, godz. 18.
Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2,
Wstęp wolny

*

DLA DZIECI

Dla naszym milusińskich, ale także i dla nas rodziców zwariowane spotkanie z grupą szalonych pingwinów. Nie byle jakich, bo tych z Madagaskaru. W najbliższą niedzielę w Pasażu Grunwaldzkim odbędzie się impreza z głównymi bohaterami znakomitego serialu. Będzie okazja do zabawy: rozwiązania zagadek, udziału w konkursach zręcznościowych, a także zapoznania się ze szpiegowskimi sztuczkami tej zabawnej ekipy: Skippera, Kowalskiego, Szeregowego i Rico. Udanej zabawy

*

WOŚP

23. Finał WOŚP to zawsze dzień pełen radości, spotkań z muzyką i otwartymi sercami. Na wrocławskim Rynku zagrają AudioFeels, Krzysztof Zalewski, Lipali, No To Myk, aTOM, Synaptine, Funky New Orleans, Blade Loki, OCN, Clock Machine, TaLLib & D’Roots Brothers. Koncerty zaczną się już od godz. 12.

Rynek,
niedziela, 11 stycznia, godz.12 – 22
Wstęp wolny.

*

FILM

Już dzisiaj oczekiwana premiera najnowszego filmu Waldemara Krzystka „Fotograf”. Zdjęcia kręcone były m.in. we Wrocławiu i Legnicy. Warto też wspomnieć, że w filmie występują aktorzy związani z naszym miastem – absolwenci wrocławskiej PWST: Artur Chamski oraz Karol Kadłubiec. Tytułowe role zagrali Agata Buzek, Sonia Bohosiewicz oraz Tomasz Kot.

12 stycznia o godz. 19.30 w Nowych Horyzontach pokaz specjalny i spotkanie z reżyserem Waldemarem Krzystkiem.

*

ZŁOTE GLOBY

Już w niedzielę dowiemy się, do kogo trafią w tym roku słynne Złote Globy – nagroda przyznawana przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (ponad 90. zagranicznych dziennikarzy z 55 krajów akredytowanych w Hollywood). Tegoroczna 72. ceremonia odbędzie się  w Los Angeles, w Beverly Hills Hotel.

Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że nagrodę imienia Cecila B. DeMille’a otrzyma George Clooney. Styczniową ceremonię kolejny raz poprowadzą Tina Fey i Amy Poehler.

Wśród nominowanych znalazły się filmy, które polubiliśmy, z którymi związaliśmy się emocjonalnie. Bohaterowie, którzy na zawsze zostaną w naszych  myślach. Najważniejsze dla nas Polaków chyba jednak jest to, że w drodze do wygranej w kategorii filmu nieanglojęzycznego jest „Ida”.

Zobacz listę nominowanych

*

TEATR

Telewizja Polska z początkiem roku sprawiła nam niespodziankę i ogłosiła, że w niedzielę 25 stycznia o godz. 23.10 w telewizyjnej Dwójce będzie można zobaczyć galę 35. PPA „Wielka płyta 1972-2018. Bardzo drogi koncert z okazji pięćdziesiątej ósmej rocznicy taniego budownictwa mieszkaniowego” Agaty Dudy-Gracz. Dzień później reżyser po raz pierwszy pierwszy włączy swoje Improwizacje na Scenie Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol. Na scenie zobaczymy Agnieszkę Grochowską, Dorotę Pomykałę, Dominikę Bednarczyk, Annę Smołowik, Mirosława Bakę i Piotra Dziubka.  Będzie się działo!

– Chciałabym pokazać nie show, nie popis, ale kawałek warsztatu, czegoś, co dzieje się zazwyczaj w intymnej przestrzeni sali prób i jest jedną z najciekawszych rzeczy w teatrze – szukaniem – mówi Agata Duda-Gracz.

poniedziałek, 26 stycznia, godz. 19
Teatr Muzyczny Capitol. Scena Ciśnień
Bilety: 35 zł (normalne) i 30 zł (ulgowe)

*

„Wokół Wycinki” – to spotkanie z Agatą Wittchen-Barełkowską, autorką książki „Kategoria teatralności w dziele Thomasa Bernharda”, na które zaprasza Teatr Polski. Poprowadzi je kierownik literacki teatru dr Piotr Rudzki.

sobota, 10 stycznia, godz. 16
Teatr Polski we Wrocławiu
Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego
Wstęp wolny

*

KABARET

A właściwie Antykabaret, który od stycznia przenosi się do Starego Klasztoru. Najbliższe 39. spotkanie przebiegnie pod hasłem „Diabeł i baba”. Na scenie ponownie zaprezentują się: Justyna Szafran, Emose Uhunmwangho, Kasia Mirowska, dr Bogusław Bednarek, Jan Węglowski, Tomasz Leszczyński, tancerki Małgorzata Fijałkowska i Magda Majtyka, Teatr Improwizacji IMPROKRACJA. Wszystko poprowadzone przez Marka Kocota, przy wtórze zespołu pod dyrekcją Rafała Karasiewicza, w przestrzeni zaaranżowanej przez Tomasza Brodę.

Dzień Dobry Wszystkim!
-gdzie diabeł śle babę?
-tam, gdzie sam nie może.
-na Antykabaret?
-tak. W Starym Klasztorze.

Marek Kocot: Pogłoska o mojej śmierci

wtorek, 13 stycznia 2015, godz. 19
Sala Gotycka Starego Klasztoru, ul. Purkyniego 1
Bilety: 25 złotych w przedsprzedaży, 30 złotych w dniu występu

Autorzy |
Sabina Misakiewicz i Daniel E. Groszewski

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSportowy raport #15 (09.01.2015)
Następny artykuł„Charlie Hebdo” [*]
Pedagożka, dziennikarka, reżyserka. Miłośniczka literatury. Kocha rodzinę, teatr i podróże. Unika złej energii i złych ludzi. Wierzy w przeznaczenie.