Nasze propozycje.

*

TEATR

Agnieszka Olsten rozpoczęła właśnie we Wrocławskim Teatrze Współczesnym próby „Końca świata w Breslau” według powieści Marka Krajewskiego. W roli Eberharda Mocka zobaczymy Konrada Imielę. Oprócz niego na scenie wystąpią: Maria Kania, Beata Rakowska, Jolanta Solarz, Piotr Bondyra, Konrad Imiela, Przemysław Kozłowski, Maciej Kowalczyk, Tomasz Orpiński, Tadeusz Ratuszniak, Jerzy Senator, Michał Szwed, Krzysztof Zych. Scenariusz jest wspólnym dziełem reżyserki oraz Krzysztofa Kopki. Scenografię projektuje rzeźbiarz Olaf Brzeski, który – podobnie jak Kuba Suchar, kompozytor muzyki do spektaklu  współpracował już z Agnieszką Olsten przy „Kotlinie”. Kostiumy projektuje Mirek Kaczmarek. Video – Kuba Lech. Premierę zaplanowano na 16 maja.

*

KLUBY

Wiele wskazuje, że jesienią w budynku u zbiegu ulic Łaziennej i Rzeźnicze ponownie otworzy się jazzowy klub Rura. Trwają prace. Nad klubem ma być m.in. hostel.

*

WYSTAWA

„SZTUKA W BIURZE” WYSTAWA FOTOGRAFII KONCERTOWYCH pod naszym patronatem
BTW photographers Maziarz/Rajter
16.02 – 16.04.2015
WERNISAŻ: 16.02 2015 godz. 19

Marek Maziarz i Grzegorz Rajter są rodowitymi Wrocławianami, mieszkają, pracują i oddychają tym miastem. Fotografują głównie ludzi w ich wszelkich życiowych sytuacjach. Na co dzień pracują wspólnie, jako fotografowie freelancerzy pod nazwą BTW Photographers Maziarz/Rajter. Współpracują z wieloma instytucjami kultury takimi jak Narodowe Forum Muzyki, Kino Nowe Horyzonty, Centrum Technologii Audiowizualnych, DOKiS. Ich prace można zobaczyć na wielu portalach zajmujących się kulturą, zarówno w Polsce jak i na świecie, na plakatach zapraszających na koncerty, okładkach płyt oraz w prasie drukowanej. Wystawiali się w Galerii 52, Kinie Nowe Horyzonty i przygotowują wystawę dla Brytyjskiego Instytutu Tańca.

SZTUKA W BIURZE to cykliczny projekt poświęcony promocji artystów i sztuk wizualnych we Wrocławiu, w ramach którego realizowane są wystawy malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii i innych sztuk wizualnych w miejscach pracy, głównie biurach. Od 16 lutego będzie można zobaczyć wystawę wybranych zdjęć z koncertów muzycznych które odbyły się we Wrocławiu, robionych przez BTW photographers, zdjęcia znajdą miejsce w przestrzeni coworkingowej i będą towarzyszyć osobom pracujących w tej przestrzeni na co dzień.

www.sztukawbiurze.pl
16 lutego – 16 kwietnia
IdeaPlace
Pl. Solny 15

sztukawbiurze

*

SPOTKANIA – WALENTYNKI

Już w sobotę wyjątkowa akcja walentynkowa! Spotkanie o godz 16.30 pod pręgierzem, a potem w planach dzielenie się miłością z Wrocławiem. Między innymi tworzenie gigantycznego serca, które zostanie uwiecznione z lotu ptaka.

Wcześniej na alternatywne Walentynki zaprasza Akcja Miasto. Już od godz. 12 można zajrzeć do Galerii BWA Design na Świdnicką i pomóc stworzyć zbiorowe wyznanie miłości do miasta – dokończyć zdanie „kocham Wrocław za…” i… przykleić swoje wyznanie na ścianę! Z wyznań powstanie instalacja odzwierciedlająca entuzjazm, radość i pasję. Organizatorzy czekają z pysznym ciastkiem, gorącą herbatą i ciepłym uśmiechem.

Z kolei Stadion Miejski zapraszam już od godz. 11 na tradycyjne Walentynki. Będzie można pojeździć na łyżwach, gokartem w parze, skoczyć z dachu stadionu, tańczyć i zajadać się smakołykami z wrocławskich food-trucków. Impreza potrwa do godz. 18.

*

KONCERT

Ten koncert nigdy się nie nudzi i za każdym razem daje nowe emocje. Dlatego na specjalne życzenie fanów pokaz Queen Rock Montreal ponownie 19 lutego na dużym ekranie w Multikinie Pasaż Grunwaldzki. Zarejestrowany na żywo w Montreal’s Forum w 1981, był pierwszym koncertem nagranym przez grupę w formacie kinowym. Teraz oryginalny film został odrestaurowany w Ultra HD wraz z wspaniałym dźwiękiem przestrzennym, żeby stworzyć nie lada gratkę dla fanów Queen na całym świecie.  Genialne widowisko, podczas którego zespół zagrał najważniejsze hity jak:  We Will Rock You, Killer Queen, Under Pressure, Crazy Little Thing Called Love, We Are The Champions, Another One Bites The Dust and Bohemian Rhapsody.  Queen Rock Montreal jest bez wątpienia najwyższym wydarzeniem muzycznym na dużym ekranie w Multikinie. Nie możesz tego przegapić!

19.02, godz. 20
Multikino Pasaż Grunwaldzki
Bilety: 20 zł, 17 zł i 15 zł

queen

*

KINO

Kultowy „Kingsajz” w reżyserii Juliusza Machulskiego będzie można zobaczyć na otwarcie czwartego sezonu Polish Cinema for Beginners. Kto pamięta, że w Polsce istniała niegdyś Szuflandia – kraina zamieszkana przez krasnoludki, które przy pomocy tajemniczego eliksiru mogły powiększyć się do ludzkich rozmiarów i przenieść się do krainy wolności, konsumpcji i rozkoszy? Ociekająca humorem i erotyką komedia fantasy ukazująca w krzywym zwierciadle system komunistyczny, do dziś pozostaje jednym z najbardziej kultowych polskich filmów. Gościem pierwszego pokazu będzie dr Artur Majer – filmoznawca, autor książki „Kino Juliusza Machulskiego”.

Czwarty sezon Polish Cinema for Beginners zainaugurowany zostanie 19 lutego w Kinie Nowe Horyzonty o godzinie 19.
Bilety: 16 zł i 13 zł.

*

Autor | Daniel E. Groszewski