Nasze propozycje.

*

KONCERT

Porzucone, głodne, bez dachu nad głową. Najbardziej na świecie potrzebują domu, ciepła i człowieka do kochania. To właśnie dla takich zwierzaków zaśpiewają „Panny z dobrych domów” podczas czwartej edycji wyjątkowego koncerty charytatywnego.

3 marca w klubie Firlej odbędzie się czwarty już koncert i aukcja dzieł sztuki „Panny z dobrych domów na rzecz bezdomnych zwierząt”. Co roku, na przełomie zimy i wiosny, znane i lubiane wokalistki zbierają się, by wspólnie zaśpiewać i tym samym wesprzeć działalność dwóch wrocławskich organizacji zajmujących się ochroną zwierząt: Fundacji 2+4 i Stowarzyszenia EKOSTRAŻ.

Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic, inicjatorka wydarzenia: – Każda kolejna edycja koncertu to coraz liczniejsza publiczność i coraz większe sumy, które udaje nam się zebrać dzięki sprzedaży biletów i aukcji dzieł sztuki. I ogromna radość ze spotkania dwóch światów – muzyków i plastyków – którzy wspólnie łączą siły, by pomagać tym najbardziej potrzebującym. Świadomość, jak wiele mogą zdziałać te pieniądze i jak wiele dobra przynoszą, jest dla nas najlepszym motorem do działania i najpiękniejszą nagrodą.

Tytułowe panny, które 3 marca wystąpią na scenie Firleja, to artystki doskonale znane wrocławskiej publiczności. W charytatywnym koncercie udział wezmą Natalia Grosiak, Alicja Janosz, Ania Kłys, Paulina Lenda, Natalia Lubrano, Magda Pasierska, Adrianna Styrcz, Wiosna, Yuuki i Panna Niespodzianka. Podobnie jak w zeszłym roku aranżację utworów przygotował Maciej Czemplik, gitarzysta i kompozytor czynnie związany z wrocławskim środowiskiem muzycznym, założyciel kanału muzycznego czemplikmusic na portalu YouTube. Na scenie towarzyszyć mu będzie Żenia Betliński na kontrabasie oraz Michał Polak na perkusji.

Podczas koncertu nie może zabraknąć tradycyjnej już aukcji obrazów, fotografii i przedmiotów, podarowanych przez wrocławskie plastyczki. Do grona utalentowanych Panien, które swymi dziełami wspierają pomoc dla bezdomnych zwierzaków, co roku dołączają nowe, świetne nazwiska. Tym razem podczas aukcji wylicytujemy prace Malarza XY, czyli Anki Mierzejewskiej, Pauliny Korbaczyńskiej, Kasi Kmity, Pauliny Mager, Marty Dutki, Lenki Kubicy, Joanny Pałys, Joanny Sekuły, Agnieszki Nyklasz i Anny Klozy – Rozwadowskiej.

Cały dochód z aukcji, sprzedaży biletów na koncert oraz sprzedawanych w jego trakcie koszulek zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ i Fundacji 2+4. Obie organizacje zajmują się pomocą potrzebującym zwierzętom, opieką nad nimi i szukaniem dla nich nowych domów.  Podczas koncertu czynne będą stanowiska informacyjne Fundacji 2+4 i Ekostraży, gdzie będzie można poznać potrzeby, cele oraz charakter ich działalności.

W tym roku przed i po koncercie gości nakarmi bar wegański VEGA, który dochód ze sprzedaży pysznych przekąsek przeznaczy również na obie fundacje.

Koncert i aukcję poprowadzą niezastąpieni Monika Jaworska z Radia RAM oraz Radek Bielecki z kabaretu Neonówka.

wtorek 3 marca 2015 r., godz. 19
Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Bilety: 30 zł (De’Molika, ul. Kazimierza Wielkiego 65) i 35 zł (w dniu koncertu w Firleju)

4  Panny z dobrych domow

*

TEATR

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie teatralnym „Teatr dla Trzech Generacji”!
Teatr dla Trzech Generacji to teatralny projekt, który opiera się na twórczej współpracy przedstawicieli trzech pokoleń. Dzieci, rodzice i dziadkowie tworzą wspólnie spektakl, który podczas uroczystego finału zaprezentują na scenie WCTD (Kuźnicza 29a).

PO CO?
• Budowanie współpracy i więzi między pokoleniowej, integracja, a przede wszystkim dobra, twórcza zabawa, to główne cele kolejnej edycji projektu Teatr dla Trzech Generacji organizowanego przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka.

DLA KOGO?
• Do grupy, która będzie spotykać się w WCTD (ul. Kuźnicza 29a, scena na I piętrze) poszukujemy rodzin trzypokoleniowych (dzieci, rodzice, dziadkowie) oraz młodzieży, studentów i seniorów.
• Do grupy, która będzie się spotykać w siedzibie Miejskiego Centrum Usług Socjalnych przy ul. Mącznej 3 poszukujemy rodziców z dziećmi oraz młodzieży i studentów.

GDZIE?
• Grupa Rodzinna będzie się spotykać w siedzibie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka (ul. Kuźnicza 29a, scena na I piętrze) co tydzień w piątki w godzinach 17.30-19.30 (pierwsze spotkanie 27 lutego);
• Druga grupa, z udziałem seniorów z domu pomocy społecznej, będzie się odbywać w siedzibie Miejskiego Centrum Usług Socjalnych przy ul. Mącznej 3, w poniedziałki, w godzinach 17.00-19.00 (pierwsze spotkanie odbędzie się 2 marca)

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
• Przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie WCTD
• Osobiście w biurze WCTD na ul. Kuźniczej 29a lub mailowo k.augustyniak@wctd.wroclaw.pl; tel. 71 341 71 02, kom. 608 432 224

*

MIASTOmovie

Znamy już termin 3. edycji imprezy MIASTOmovie:WRO. Odbędzie się ona w dniach 16-19 kwietnia. Szczegóły niebawem na miastomovie.pl

Zebrał | Daniel E. Groszewski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSportowy raport #26 (17.02.2015)
Następny artykuł„Body/Ciało” ze Srebrnym Niedźwiedziem
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.