Nasze propozycje.

*

FILM/MUZYKA

Przedpremierowy pokaz filmu „Mów co chcesz” w reżyserii Małgorzaty Maszkiewicz o L.U.C-u będzie można zobaczyć w czwartek, 19 marca o godz. 20.30 w Kinie Nowe Horyzonty.

Miał to być zwykły making off z uroczystego koncertu z okazji jedenastolecia twórczości Łukasza L.U.C Rostkowskiego, laureata m.in. Paszportów Polityki, Yacha i Mateusza Trójki. Przypadkowo zarejestrowane wypowiedzi, zmagania z przeciwnościami losu a finalnie niebezpieczny wypadek podczas koncertu na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej zmieniły jednak tor montażu filmu. Przewrotność i mistycyzm sytuacji zainspirowały Małgorzatę Maszkiewicz do próby opowiedzenia pewnej historii. Oprócz ukazania portretu szalonego, niezłomnego artysty z twórczym ADHD wyłania się dość przerażający obraz tego, jak ogromny wpływ na nasz los mają nasze własne myśli i słowa. To oparty na faktach artystyczny dokument o kreowaniu rzeczywistości. Artysta igrając z losem tworzy spektakl na wielu płaszczyznach, a zarazem nieświadomie przepowiada własne wypadki. Niemożliwość dokręcania dodatkowych materiałów zmusiła autorkę filmu do reżyserii praktycznie na „stole montażowym”.

luc

*

WYDAWNICTWO

W połowie marca nakładem Fundacji Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza ukaże się książka „Wrocław. Pamiętam, że…”, w której opublikowane zostały wspomnienia blisko ćwierć tysiąca osób dotyczących miasta, ukazujących Wrocław od czasów powojennych poprzez okres PRL aż do czasów teraźniejszych. Efekt jest piorunujący! Kilkaset fraz rozpoczynających się od tytułowego: pamiętam, że… ilustruje miasto w luźnej, przypadkowej chmurze wspomnień, które zostały zapisane przez uczestników projektu. Jakie miasto pamiętają Wrocławianie? Jakie postacie, zdarzenia, miejsca pojawiają się na kartach książki? Zapraszamy do lektury oraz na uroczystą promocję książki „Wrocław. Pamiętam, że…” z udziałem kilkudziesięciu autorów publikacji.

Wydarzenie odbędzie się 21.03.2015 w SANATORIUM KULTURY przy ul. Przejście Garncarskie 2 (drugie piętro nad księgarnią TAJNE KOMPLETY.)

Okładkę zaprojektowała Marta Przeciszewska, wykorzystując typografię znaną z wrocławskich neonów, szyldów, znaków.

Książka pojawi się w sprzedaży kilka dni wcześniej i będzie dostępna w księgarni Tajne Komplety, również wysyłkowo. Zamówienia będzie można składać przez nasz sklep internetowy www.tajnekomplety.pl)

pamietam ze
*

KONCERT

Na scenie wrocławskiego Impartu odbędzie się pierwsza publiczna prezentacja najnowszej, autorskiej płyty Andrzeja Poniedzielskiego pt. „LIFE ?”

Nie przypadkiem. Andrzej Poniedzielski bywa tu częstym gościem – jeszcze jako uczestnik Przeglądu Piosenki Aktorskiej, potem jako współtwórca i narrator koncertu „Absolutnie”, złożonego z piosenek Wojciecha Młynarskiego, w ramach Nocnych Spotkań Literacko-Muzycznych, prezentacji spektakli „Chlip-Hop…” i „Szlaf Rock”, albo wspólnych występów z Magdą Umer, czy Arturem Andrusem.

W roku 2014 Andrzej Poniedzielski obchodził 60-lecie urodzin, w roku 2015 będzie obchodził 40-lecie pracy twórczej. Oba jubileusze były pretekstem do powstania nowego programu – spektaklu w wykonaniu autora, przy akompaniamencie Andrzeja Pawlukiewicza pt. „MONDAY _DAY”.

W grudniu 2014 zarejestrowano spektakl w Teatrze ATENEUM w Warszawie. W lutym Stowarzyszenie Okolic Kultury S.O.K. i Wydawnictwo JEDNOCZEŚNIE wydaje płytę pt. „LIFE? ” będącą zapisem tego spektaklu.

Premiera płyty odbędzie się we wrocławskim Imparcie właśnie w sobotę 7 marca. W programie koncertu znajdą się na pewno nowe piosenki, ale też skecze, wiersze i autorskie komentarze. Dużo humoru, ale i wzruszeń.

Jak obiecuje artysta, będzie: SING SPRING & DRINK…

sobota, 7 marca, godz. 18
Impart, sala teatralna
Bilety: 50 zł, 40 zł (balkon)

poniedzielski

*

Zebrał | Daniel E. Groszewski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSportowy raport #30 (03.03.2015)
Następny artykułWORLD INSTAMEET 11 – spacer z WROCLOVERS
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.