Nasze propozycje.

*

rafal

*

KONCERT

Premierowy koncert Spinache, na którym artysta wykona materiał ze swojego najnowszego studyjnego albumu to wydarzenie wyjątkowe. Utwory przygotowane wspólnie ze Stanem Michalakiem i Spiskiem Jednego, są rozwinięciem brzmienia i idei zawartej na albumie, scenicznym spotkaniem wychodzącym poza muzyczne ramy. Rap, groove, improwizacja i dobra energia.
Płyta „Spinache” ukazała się w maju zeszłego roku i znalazły się na niej single „Podpalamy Noc”, „Piję życie do dna”, „Ma tak być”, „Cykl” oraz „Ty tak jak ja”.

Stan Michalak- bass instrument, electronics – to jeden z najbardziej wyjątkowych basistów. Stypendysta Alban Berg Fundation w Wiedniu. Związany przez wiele lat z artystyczą sceną Berlina. Nagrywał z H.J.Roedeliusem, pionierem współczesnej muzyki elektronicznej . Współpracował przez wiele lat z amerykańską gwiazdą Earthą Kitt oraz z artystami reprezentującymi szerokie spektrum artystyczne, takimi jak: Herb Geller, Oliver Johnson, Billy Bang, Frank Lacy, Mike Russell, Reggie Moore, Siggy Davis, Sharifa, Yola Wesolowska, DJ Spooky, Spinache, Jocelyn B. Smith, „Detroit” Gary Wiggins. Nagrał kilkanaście albumów, w tym m.in. ,,Theater Works” Roedeliusa z udziałem m.in. Briana Eno czy też ,,Tales from the Earth” -firmowany nazwiskiem wielokrotnie nominowanego do nagrody Grammy- Omara Sosy z udziałem gitarzysty Jeana Paula Bourelly (ex-Miles Davis Group) oraz muzyków afrykańskich m.in. perkusisty Aho Luc Nicaise i wirtuoza belafonu Ali Keity.

„Spinache” to w pełni autorska płyta rapera, producenta i wokalisty, który odsłania się w tekstach, jak nigdy wcześniej w swojej karierze.
Jest na niej radość chłopaka, który podpala noc, ale też świadomość procesu, zrozumienie niełatwych wyborów i ciągłego poszukiwania własnej, autonomicznej drogi.
To płyta kompletna, która odpowie Wam na pytanie: Kim jest dziś Spinache?… Artysta, którego poznać warto.
Na albumie gościnnie pojawili się: Ortega Cartel, Frank Nino, Proceente, Dj Flip, Monika Mimi Wydrzyńska, Olga Czyżykiewicz, Marek Dulewicz i Kamil Oefi Komendecki.

11 kwietnia, godz. 20
Neon Side Galeria Neonów
ul. Ruska 46c

spinache

*

FILM/SPOTKANIE Z AKTOREM

W niedzielę 15 marca o godzinie 19:00 na Włodkowica 21 odbędzie się pokaz specjalny filmu „Dziewczyna z szafy” w reżyserii Bodo Koksa, na który serdecznie zapraszamy. Po projekcji zaplanowaliśmy spotkanie z aktorem Wojciechem Mecwaldowskim, który wciela się w rolę autystycznego Tomka i robi to, jak zwykle, genialnie.

Publiczność przywitają: prezes Stowarzyszenia „in tractU” Michał Chaszkowski-Jakubów oraz dziennikarz i krytyk filmowy Michał Hernes. Rozmowa po filmie w zaplanowanej formie ma przybrać charakter dyskusji artysty z widzami.

WSTĘP: 10zł – osoby, które odwiedzą nas w niedzielę, następnego dnia mają możliwość darmowego wejścia na cotygodniowy FILMOWY PONIEDZIAŁEK Z JAMESONEM, który zorganizujemy w specjalnej formie (szkolenie i degustacja produktów marki Jameson Irish Whiskey oraz konkurs z płynną nagrodą + pokaz fire show i inne atrakcje).

„DZIEWCZYNA Z SZAFY”
Film fabularny – dramat, komedia
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Bodo Kox
Występują: Wojciech Mecwaldowski, Piotr Głowacki, Eryk Lubos, Magdalena Różańska, Edyta Olszówka, Teresa Sawicka, Magdalena Popławska, Olga Bołądź, Wojciech Kalarus, Sebastian Stankiewicz, Marcela Stańko
Czas trwania: 90 minut

OPIS FILMU:
Historia braci Jacka i Tomka oraz tytułowej dziewczyny. Każde z nich jest na swój sposób samotne i wyalienowane. Tytułowa bohaterka sama skazuje się na odosobnienie. Tomek cierpi na zespół sawanta – specyficznej dysfunkcji mózgu, która izoluje go od otoczenia, natomiast Jacek ogranicza swój kontakt ze światem do interakcji za pośrednictwem Internetu. Film opowiada o samotności, anonimowości i alienacji, wynikających z różnych przyczyn – własnego wyboru, ale też „nadprzyrodzonej” sprawności umysłu, która rodzi niezwykłe zachowania. Czy Tomek jest geniuszem?

Bilety do zakupienia w niedzielę 15 marca przed pokazem. Widzów zapraszamy od godziny 17:30.

dziewczynazszafy

*

SPOTKANIE Z AKTOREM

Szatan z Jerry’ego Springera, Sammy Davis Jr. z Rat Packa, Piłat z Mistrza i Małgorzaty, także reżyser, autor scenariuszy i tekstów piosenek – Konrad Imiela będzie gościem trzeciego spotkania z cyklu Aktor na Dywanie na Podwórku Teatru Muzycznego Capitol. Co dyrektor Teatru Muzycznego Capitol robił na swoim podwórku za młodu, czy był grzecznym harcerzem i jak wspomina czasy Truskawkowego Studia – tego dowiemy się już 7 marca o godz. 13.00 na Podwórku.

Spotkanie prowadzi Karolina Żurowska. Wstęp jest wolny. Zapraszamy!

konrad imiela

*

Zebrał | Daniel E. Groszewski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSportowy Raport #31 (06.03.2015)
Następny artykułAdrian Kąca: Puściłem wąsa [VIDEO]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.