Nasze propozycje.

*

*

TEATR

Czytanie: Agnieszka Wolny-Hamkało „Dzień dobry, wszyscy umrzemy” w reż. Małgorzaty Siudy. Czytają: Małgorzata Gorol, Ewa Skibińska, Marta Zięba, Mariusz Kiljan, Tomasz Kocuj, Rafał Kronenberger, Igor Kujawski, Tomasz Lulek, Dariusz Maj, Adam Szczyszczaj

Od autorki: Przenieście się z nami do baru Szklana Pogoda, do apartamentu na szczycie najwyższego budynku w Polsce. Chodźcie z nami na łąkę, z której nocą widać oświetlone wysokościowce. Tatuaże przewidują tu przyszłość, można przeżyć czyjeś życie, ale miłości i śmierci nie da się doświadczyć bezpośrednio. Posłuchajcie opowieści o grupie nieudaczników, którzy nie chcą lub nie potrafią się przystosować. Którym kampanie społeczne przypominają w cudownych spotach, „dlaczego warto żyć”. Zobaczcie, jak zabawnie testują intymność – mimo wszystko i za każdą cenę.

poniedziałek, 16 marca, godz. 19
Teatr Polski. Scena Kameralna

dzien dobry wszyscy umrzemy

*

TEATR

„Macht mir Spaβ” to historia o przyjemnościach, która rozgrywa się w studio nagraniowym programu kulinarnego „Macht mir Spaβ”, w którym dwie prowadzące Agnes Die Va i Agnes Herrköt, na wzór „Perfekcyjnej Pani Domu”, przygotowują słodkie, jak one same, muffiny. Niestety, w biegu zdarzeń, natłoku obowiązków i telewizyjnych póz okazuje się, że „Perfekcyjne Panie Domu” wpadają w ciąg niespodziewanych zdarzeń, a w tle komplikacji pojawia się mściwa zbrodnia. Historia koczy się jednak happy endem, a obie Panie żyły długo i szczęśliwie. Jak w bajce!

14 marca, godz. 19.00
Centrum Inicjatyw Artystycznych
ul. Tęczowa 79/81
Rezerwacja biletów: mail. cia@cia.wroclaw.pl, tel. 666 533 665//po godz. 17.00!
Bilety: 20 zło

Novy Ruch Teatr_na zdj. od lewej Agnieszka Charkot i Agnieszka Dziewa_fot. Linda Parys

*

FILM

„Piąte: nie odchodź” to debiutancki film Katarzyny Jungowskiej, uhonorowany prestiżową Nagrodą Perspektywa im. Janusza Morgensterna. W rolach głównych: Łukasz Simlat, Grażyna Szapołowska, Daniel Olbrychski i niezwykle uzdolniona aktorka młodego pokolenia Michalina Olszańska, która zagrała w filmach „Jack Strong” i „Miasto 44”.

Po stracie matki 15-letnia Roma próbuje uporządkować swoje życie  na nowo. Mieszka z ojcem; mężczyzna jest jednak kompletnie pochłonięty pracą i zaniedbuje relacje z córką. Pomimo wzajemnej potrzeby bliskości, oboje żyją obok siebie i nie potrafią nawiązać głębokiego kontaktu. Dziewczyna znajduje ukojenie w intensywnych treningach tańca. Pewnego dnia do opuszczonego domu w sąsiedztwie Romy wprowadza się tajemniczy nieznajomy (Daniel Olbrychski). Nastolatka zaczyna podejrzewać, że małomówny mężczyzna jest jej Aniołem Stróżem.

 

https://www.youtube.com/watch?v=7tWnrmYmQkQ

*

FILM

Już 13 marca na ekrany wrocławskich Multikin trafi film fabularny „Kopciuszek” w reżyserii Kennetha Branagha. Tę jedną z najpiękniejszych historii Disneya będzie można zobaczyć w ofercie „Rodzina leci do kina”, czyli tańsze bilety dla rodziców przy zakupie biletów ulgowych dla dzieci.

„Kopciuszek” to adresowany do całej rodziny film fabularny inspirowany klasyczną baśnią o tym samym tytule. W najnowszej produkcji Disneya, w reżyserii nominowanego do Oscara Kennetha Branagha („Thor”, „Hamlet”), zobaczymy jedne z najbardziej intrygujących aktorek współczesnego kina: Cate Blanchett w roli złej macochy i Helenę Bonham Carter jako dobrą wróżkę.

W filmie poznajemy historię Elli, której życie diametralnie zmienia się po niespodziewanej śmierci ojca. Wystawiona na łaskę i niełaskę bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, dziewczyna staje się służącą, złośliwie nazywaną Kopciuszkiem (Lily James – „Gniew tytanów”)…

*

Zebrał | Daniel E. Groszewski

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSportowy raport #33 (13.03.2015)
Następny artykułImprowizacje #3
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.