Tym razem trzy propozycje, ale niezwykle ważne.

*

PPA

Informacja dla tych, którzy nie zdołali zdobyć wejściówek na Koncert Galowy 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej „Proszę Państwa, będzie wojna”. Spektakl będzie można zobaczyć w TVP2 już w niedzielę, 29 marca o godz. 22.55. W tym układzie: wstęp wolny 🙂

ppa36_poziom

*

IMPROWIZACJE

Z kolei w poniedziałek o godz. 19 na Scenie Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol już po raz trzeci zobaczymy Improwizacje, które włącza i wyłącza Agata Duda-Gracz. Tym razem na scenie swoich sił spróbują: Dorota Kolak, Grzegorz Damięcki, Tomasz Schimscheiner, Cezary Łukaszewicz i Adam Skrzypek. Improwizujący swoje listy zadań otrzymują zaledwie godzinę przed wejściem na scenę.

improwizacje_logotyp

*

KONCERT URODZINOWY

W sobotę 28 marca klub muzyczny Stary Klasztor zaprasza wszystkich miłośników dobrej muzyki na swoje PIERWSZE URODZINY!

Dokładnie rok wcześnie w klubie przy ul. Purkyniego 1 miał miejsce pierwszy koncert i od tego czasu nazwy „Stary Klasztor” oraz „Sala Gotycka” stały się synonimami dobrej muzyki nie tylko we Wrocławiu, ale i w całej Polsce oraz poza jej granicami.

W Urodzinowym Koncercie w Sali Gotyckiej zaśpiewają najlepsze wrocławskie wokalistki, a towarzyszyć im będą znakomici wrocławscy muzycy.

Z okazji Urodzin Starego Klasztoru spodziewać możemy się licznych niespodzianek nie tylko w barze.

Warto odwiedzić nas tego dnia, gdyż wśród uczestników losować będziemy zaproszenia na organizowane przez nas koncerty, nie tylko w Starym Klasztorze, ale i w ramach Ethno Jazz Festivalu, City Sounds i wROCKfest.pl. Do wygrania będą też karnety i bilety na największy wrocławski festiwal rockowy 3-Majówka 2015!

Koncert będzie miał formę jam session, który muzycznie poprowadzi zespół pod kierownictwem wrocławskiego gitarzysty Maćka Czemplika. Oprócz niego w zespole zagrają Robert Jarmużek na pianie, Grzesiek Piasecki na basie i Wojtek Buliński na perkusji. Są to doświadczeni wrocławscy muzycy, doskonale czujący się w klimatach muzyki pop, jazz, soul i innych gatunkach. Z racji współpracy Maćka z wokalistkami, szerzej znanej z jego kanału na YouTube (czemplikmusic) nie zabraknie ich również tego wieczoru.

Zaśpiewają Ania Kłys, Aga Damrych, Paulina Lenda, Marta Kołodziejczyk, Kasia Mirowska, Natalia Podwin oraz zespól Girls On Fire. Każda w wokalistek zaprezentuje kilka coverów – znanych i lubianych przebojów muzyki rozrywkowej.

MACIEJ CZEMPLIK- wrocławski gitarzysta jazzowy, laureat konkursu gitarzystów jazzowych Guitar City, współpracował m.in. z teatrem muzycznym Capitol. Kompozytor, producent, prowadzi autorski kanał na youtube (czemplikmusic) gdzie prezentuje głównie duety z wokalistkami.

ANIA KŁYS – niezwykle uzdolniona artystka młodego pokolenia. Jest wokalistką, kompozytorką oraz autorką tekstów. Z muzyką zaprzyjaźniona od dziecka. Półfinalistka pierwszej edycji programu X-factor (2011).

NATALIA PODWIN pochodzi z Kluczborka, ale na stałe mieszka we Wrocławiu. Wokalistka inspiruje się wieloma nurtami muzycznymi, jednak najbliższe to soul i r’n’b. Uczestniczka V edycji Voice of Poland, gdzie doszła do odcinków na żywo. Obecnie pracuje nad własnym materiałem.

AGA DAMRYCH – niezależna wokalistka, solistka, chórzystka, aktorka teatralna oraz autorka tekstów, która od 2003 roku związana jest z wrocławskim środowiskiem artystycznym.

PAULINA LENDA – 22-letnia wokalistka-autorka tekstów. Znana za sprawą niepowtarzalnej głębokiej barwy swojego niskiego głosu. W 2014 roku Paulina nagrała swoją pierwszą debiutancką płytę, zatytułowaną WOLF GIRL

MARTA KOŁODZIEJCZYK – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. W listopadzie 2013 r. roku nagrała swój pierwszy autorski singiel „Lighthouse”, pod pseudonimem Martella, a na wiosnę skończyła pracę nad epką. Od pięciu lat związana z zespołem Celebrate, z którym współtworzy projekt ” Tribute to Michael Jackson”.

KASIA MIROWSKA jest laureatką I nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Obecnie koncertuje solowo, występuje często jako sideman, prowadzi działalność pedagogiczną – współpracuje z Wrocławską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Teatrem Muzycznym Capitol.

GIRLS ON FIRE – tworzą trzy wokalistki związane z wrocławskim środowiskiem teatralnym i muzycznym – Joanna Cholewa, Marta Dzwonkowska i Monika Wiśniowska-Basel. W 2013 roku dziewczyny zostały finalistkami znanego programu X Factor, dzięki czemu zyskały dużą popularność.

28.03.15 godz.20.00
Sala Gotycka w Starym Klasztorze,
ul. Purkyniego 1

PIERWSZE URODZINY STAREGO KLASZTORU!
Ania Kłys, Aga Damrych, Paulina Lenda, Marta Kołodziejczyk, Kasia Mirowska, Natalia Podwin, Girls On Fire, Maciej Czeplik Band

bilety: 5 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl, 10 zł – w punktach sprzedaży i przed koncertem

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl,www.eventim.pl, rezerwacje: bilety@o2.pl

stary klasztor

Zebrał | Daniel E. Groszewski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSportowy raport #36 (27.03.2015)
Następny artykułDzielnice Wrocławia 22/2015
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.