Nasze propozycje.

*

MAJÓWKA

Podczas tegorocznej Majówki organizowany będzie po raz pierwszy Festiwal Lokomotyw Spalinowych DIESEL FEST.

Jak sama nazwa mówi gwiazdami tego długiego weekendu będą lokomotywy spalinowe m.in polska lokomotywa SM30 (1961r.), czechosłowacki wagon motorowy Motorak(1955r.), SM03 (1972r.) oraz lokomotywa DEUTZ122R (1940r.).

Gościnnie w Muzeum pojawią się lokomotywy spalinowe innych przewoźników kolejowych w Polsce.

Lokomotywy te będą prezentowane na obrotnicy, a następnie organizowane będą przejazdy zabytkowym taborem kolejowym po tzw. Trasie Parowozowej – kolejowej trasie wiodącej po najważniejszych częściach Muzeum, prezentującej ważne dla techniki kolejowej obiekty – m.in żuraw węglowy i wodny, dźwig bramowy, zapadnię kolejową, obrotnicę czy budynki olejarni i piaskowni.

Jest to wyjątkowy projekt zwiedzania 2,5 ha terenu Muzeum podczas kolejowej wycieczki zabytkowym taborem. Zachęcamy również do zwiedzania naszych muzealnych kolekcji z Przewodnikiem.

W związku z rozpoczęciem sezonu wiosenno – letniego zmianie ulegają godziny otwarcia Muzeum, do końca września 201 r., Muzeum otwarte będzie codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00.

Ceny biletów
– dorośli: 16,00 zł/os.
– dzieci i młodzież ucząca się: 12,00 zł/os.
– rodzinny (min. 2+2 i więcej): 50,00 zł
Przejazd zabytkowym taborem kolejowym: 6,00 zł/os

Cena biletu obejmuje zwiedzanie z Przewodnikiem: wystawy taboru kolejowego zgromadzonego na terenie bocznicy kolejowej Muzeum oraz hali parowozowni oraz zwiedzanie tzw. ekspozycji i wystaw dodatkowych:

Makiety kolejowej H0, komputera ODRA, Sali Kolejowej, Pracowni Poligraficznej, Wystawy Radioodbiorników, Sali Zabawkarstwa Samochodowego, Sali Motocyklizmu Śląskiego, Sali Gospodarstwa Domowego.

Dzieci do lat 3 wchodzą do Muzeum nieodpłatnie.

PLAKAT DIESEL FEST (S)

*

GITAROWY REKORD GUINNESSA

Profesjonalna, markowa gitara firmy IBANEZ trafi do rąk Najsympatyczniejszej Gitarzystki tegorocznej edycji Thanks Jimi Festival. W konkursie może wziąć udział każda grająca na gitarze pani, która przyśle organizatorom swoje zdjęcie.

GITARA JEST KOBIETĄ – takie hasło przyświeca tegorocznej edycji Thanks Jimi Festival.  To dlatego organizatorzy zaprosili do udziału w Rekordzie wyjątkowo liczną reprezentację artystek. W ramach przygotowań do Rekordu prowadzone są też eliminacje na NAJLEPSZĄ gitarzystkę, która zagra na scenie wraz gwiazdami Thanks Jimi Festival. To jednak nie wszystko – 1 maja poznamy też tę NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ!

O przydzieleniu tytułu Najsympatyczniejszej Gitarzystki zadecydują fani facebookowego profilu Gitarowego Rekordu Guinnessa, publiczność Rekordu oraz specjalne jury.

Natomiast zadaniem osoby, która chce wziąć udział w Konkursie na Najsympatyczniejszą jest wysłanie swojego zdjęcia z gitarą na adres wrockfest@wrockfest.pl.

Przesłane zdjęcia będą publikowane na Facebooku Gitarowego Rekordu Guinnessa, a Panie, których fotografie otrzymają najwięcej lajków, zostaną zaproszone 1 maja na naszą scenę. Ostateczną decyzję o zwycięstwie podejmie Gitarowe Jury, kierujące się aplauzem ze strony zgromadzonej publiczności.

Nadesłanie zdjęcia jest równoznaczne ze zgodą na jego publikację na profilu Facebook Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Konkurs ma na celu promowanie gry na gitarze i uczestnictwa w Gitarowym Rekordzie Guinnessa wśród kobiet i dziewcząt. W konkursie może wziąć każda pani – bez względu na wiek – najbardziej liczy się bowiem – pomysłowość, ciekawe zaprezentowanie się na scenie, a przede wszystkim poparcie ze strony fanów Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Przypominamy, że w tym roku Gitarowy Rekord Guinnessa nie odbywa się na Rynku, ale po raz pierwszy spotykamy się w pobliży Hali Stulecia, przy ul. Wystawowej 1!

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na: www.hejyjoe.pl.

logo_jimi_2015-_polski

*

TEATR

Wrocławski Teatr Komedia na weekend.

rodzina kerwoodow

*

Zebrał | Daniel E. Groszewski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSportowy raport #41 (17.04.2015)
Następny artykuł„Wesele” [WYWIAD ZBIOROWY]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.